Reklam
Reklam

KORONA IŞINLANIP ARAÇ İÇİNDE Mİ BULACAK BENİ!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 26.02.2021

Yahu neyin kafasını yaşıyorsunuz… Aklı olanların aklını mı almaya çalışıyorsunuz!.. Bana mantıklı bir gerekçe söyleyin, sizi alnınızdan öpeyim!.. Etmeyin, eylemeyin, acık silkelenin ve kendinize gelin!..

AK kongrelere gidene kısıtlama yok, ceza yok… Maske, mesafe hak götüre ama ‘tık’ yok!.. Ama sıradan bir vatandaşım özel aracında tek başına seyahat ederken maske takmazsa ceza var!.. Allah aşkına söyleyin bana… Kimden koruyacağım ben, kendi kendimeyken kendimi!.. Teneke parçasından mı sakınacağım nefesimi!.. Korona ışınlanıp araç içinde mi bulacak beni!..

Sosyal mesafe kuralına uyulmasına eyvallah ve şart… Yanında bir kişi dahi varsa, toplum içindeysen, dışarıda hareket halindeysen maske takılmasına eyvallah, şart… Hijyen çok önemli ve sık sık el yıkamak, bulunduğun ortamı tek başına da olsan havalandırmak eyvallah, şart… Ancak ben 5 saatlik bir yola çıkıyorum, özel aracımda tek başınayım ya da aracıma bindim şehir içinde tek başıma tur atıyorum maske neden takacağım!.. Kendimi şeytanlardan mı koruyacağım!.. Korona şeytan oldu da aracımda beni tek başımayken mi bulacak ve bana bulaşacak!.. Yapmayın, etmeyin, eylemeyin… İnsanın aklını başından etmeyin… Bana bir mantıklı gerekçe deyiverin… Çıksın bir bilim adamı, sağlık uzmanı, aracında tek başına seyahat eden bir kişinin maske takma mecburiyetinin gerekçesini açıklasın, izahını yapsın, ondan sonra isterseniz deste deste ceza yazın!.. Ancak bir deli kendini kuyuya attı diye, sizde o delinin peşine takılmayın!.. Acık akıllı olun… Acık mantıklı olun… Acık kafanızı çalıştırın… Acık be ya çok değil acık mantık yapın!..

Hadi kalın sağlıcakla, kısıtlama ve cezaları ayarlarken, ayarı kaçırmamanız umuduyla!..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ