Reklam
Reklam

KOYUN ALMAK İSTERKEN 40.000 TL DOLANDIRILDI

KOYUN ALMAK İSTERKEN 40.000 TL DOLANDIRILDI
  • 18.12.2020
Reklam

17 Aralık 2020 Perşembe günü Keşan’da meydana gelen dolandırıcılık olayında, bir kişi, Malkara’da bulunan ve başkasına ait ahırdaki koyunları kendisinin olduğu söyleyen iki kişi tarafından dolandırdı.

Olay şöyle yaşandı: R.M, Facebook’ta küçükbaş hayvan satışıyla ilgili gördüğü paylaşım üzerine telefonda konuştuğu E.A. ve H.G.  isimli kişilerle Malkara girişindeki akaryakıt istasyonunda buluştu. E.A. ve H.G. kendilerine ait 98 adet satılık koyun olduğunu belirterek, R.M’yi merada bulunan bir ahıra götürdü. Daha sonra hep birlikte Keşan’a gelen ve Keşan Küçük Sanayi Sitesi’nde bir çay ocağına oturan şahıslar, ahırda bulunan 98 adet koyun ve 22 adet kuzu karşılında, 40.000 TL’si peşin, 20.000 TL’si 15 gün sonra, kalan 70.000 TL’si de 2021’in mayıs ayında ödemek şartıyla 130.000 TL’ye anlaştı. Anlaşma üzerine R.M. üzerinde bulunan 40.000 TL’yi peşinat olarak E.A. ve H.G’ye teslim etti. H.G. parayı aldıktan bir süre sonra tansiyonunun düştüğü söyleyip fenalaştı. E.A da koyunları satın alan R.M’ye “Siz ahıra gidin ben babamı hastaneye götürüp geleceğim.” diyerek H.G. ile birlikte çay ocağından ayrıldı. H.G. ve E.A. bir süre sonra kendilerini arayan R.M’ye Çanakkale’de hastanede olduklarını söyledi. R.M. yeniden telefonla aradığında şahıslara ulaşamadı ve Malkara’ya giderek koyunları almak istedi.

Kendisine satılan koyunların, satın aldığı şahıslara ait olmadığını öğrenen R.M, dolandırıldığını anlayarak Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliğine başvurdu.

Dolandırıcılık olayına karışan H.G. ve E.A’nin yakalanması için çalışma başlatıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ