Reklam
Reklam

LİNGİR LİNGİR GEZEN CORONA BAYRAM YAPTI KEŞAN’DA!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 02.10.2020

1 Ekim 2020 Perşembe günü yani dün, ülke genelinde COVİD-19 salgınıyla ilgili tedbirlere uyulup uyulmadığına yönelik denetim yapıldı.

Bu denetimlerde de öncelik; maske, sosyal mesafe ve hijyendi… Aynı gün Keşan’da, Keşan’ın göbeğinde, konumundan ve kalabalık ile gürültüsünden ötürü kör olsan rahatlıkla bulabileceğin bir yerde, mağaza açılışı yapıldı… Dışarısı ana baba günü olduğu gibi, içeri de ise hiçbir kurala uyulmadığı, birçok kişinin havasızlıktan ve kalabalıktan kendini dışarı attığı, bazılarının ise bu duruma tepki vererek bağırıp çağırdığı tarafımıza iletildi… Hâl böyle iken bizim ilgililerin bu ortamda denetim yapmak hiç akıllarına gelmedi mi!..

Doğru ya… Açılış öte biri tarafından yapılmadı… Belli ki paralı!.. Belli ki mevki makamlı!.. Belli ki üst tabaka!.. Belli ki ceza kaldıracak hafiflikte değildi!..

Peki bizimkiler kimi denetliyor? Güçleri sadece garibana, yoksula, arkası olmayana mı yetiyor!.. Nerede adalet nerede hak nerede hukuk… Siz herkesin gözüne batan yerde bitmeyeceksiniz ancak maske alacak parası olmayan garibana giydireceksiniz!.. Sonra da devlete şirin görüneceksiniz… Yok efendim, siz her geçen gün gözümüzden düşüyor, denetimlerinizin de göz boyamaktan öte geçmediğinizi belgeliyorsunuz!..

Eğer ortada ciddi bir salgın varsa, tüm insanlığı tehdit ediyorsa, bunun bedeli ağırsa, denetimlerinizi adam kayırarak yapmayın, adam gibi yapın!.. Biz de arkanızdan konuşmayalım, yazıp çizmeyelim, sizi alkışlayalım…

Zaten haberli yapılan denetimlere bir de insan kayırmak girince, iyice cılkı çıkıyor biline!..

Ha bu arada dün tüm Keşanlıların dilindeyken sosyal mesafenin hiçe sayıldığı açılışta, bi tane ilgilinin kulağına gitmedi mi bu durum, yoksa pamuk mu tıkadılar kulaklarına!.. Merak ettim be ya!.. Sağır sultanın duyduğunu bizimkiler duymayınca!.. Lingir lingir gezen corona dün Bayram yaptı desenize Keşan’da!.. Hadi kalın sağlıcakla…

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ