Reklam
Reklam

MAAŞLAR BAYRAMDAN ÖNCE YATACAK

MAAŞLAR BAYRAMDAN ÖNCE YATACAK
  • 28.04.2022
Reklam

TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı müjdeler ile ilgili değerlendirmede bulundu.

MAAŞLAR ERKEN ÖDENECEKMilletvekili Aksal, emekli ve yaşlı maaşlarının tatil günlerine denk geldiğini hatırlatarak, “Bu ay emekli ve yaşlı vatandaşlarımızın maaş ödemeleri Ramazan Bayramı tatili günlerine denk geliyor. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına Cumhurbaşkanımız maaş ödemelerinin erken tarihe çekilerek tatil öncesi Cuma gününden itibaren ödeneğinin müjdesini verdi.” dedi.
ÇİFTÇİYE HİBE DESTEĞİTarımda hibe desteği programları kapsamında son 16 yılda 15 bin 636 projeye 4.1 milyar; makina ekipman alım projesi kapsamında toplam 1 milyar TL hibe sağlandığını anımsatan Fatma Aksal, “Tarım desteklerimizin en faydalı ve verimli şekilde çiftçilerimizin yararına artırılması için Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Bakanlıklarımız eliyle çalışmalarımız hızla devam ediyor.Bu desteklere ek olarak 32 bin 572 çiftçimiz ile tarıma dayalı yatırımlar için 418 girişimcimize toplamda 1,1 milyar TL hibe desteği sağlayacağız. Seçim bölgem tarım kenti Edirne’de bu yıl tarımsal destekleme programları kapsamında Makina Ekipman Desteği ve Ekonomik yatırımlar projelerine toplam 21 milyon TL’den fazla hibe desteği sağlıyoruz.Tarımsal desteklerimizin ve hibe programımızın çiftçilerimize ve tarım sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ