Reklam
Reklam

MACERA PARKI PROJESİNİN NİHAİ İNCELEME ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MACERA PARKI PROJESİNİN NİHAİ İNCELEME ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • 21.03.2023
Reklam

“Macera Parkı” projesi olarak da bilinen “Keşan ve İvaylovgrad Belediyesi  Lambuh köyünde turizm ve rekreasyon bölgeleri oluşturarak doğal, kültürel ve turistik alanlara erişim koşullarının iyileştirilmesi” adlı AB projesinin nihai inceleme ziyareti bugün gerçekleştirildi.

İnceleme ziyaretine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Avrupa Birliği Edirne Ortak Sekretarya Uzmanı Funda Uyar, Dış İşleri Bakanlığı AB Başkanlığı AB İşleri Uzmanları Ayşegül Hacısalihoğlu ve Umut Şaşmaz ile AB Danışmanları Nazife Gündoğdu ve Tahir Demirel katıldı.

Keşan tarihinin en büyük en kapsamlı ve en maceralı projesi olan “Macera Parkı”nı inceleyen heyet, alandaki kontrollerini gerçekleştirirken, heyete uygulanmakta olan projenin genel bilgileri aktarıldı.

Faaliyetler ve sınır ötesi bölgeye, turizm alanında sağlayacağı olumlu etkiler hakkında bilgiler veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu heyete, projenin sürdürülebilirliği ve bölgenin turizm sektörüne katacağı değer hakkında açıklamalar yaptı.

Oyun gruplarından park içindeki eklentilere kadar birçok noktayı inceleyen heyet daha sonra kontrollerin ardından heyet sahandan mutlu ayrıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ