Reklam
Reklam

MECLİS, ÖĞRENCİ ÜCRET TARİFESİNİN YENİLENMESİNİ REDDETTİ

MECLİS, ÖĞRENCİ ÜCRET TARİFESİNİN YENİLENMESİNİ REDDETTİ
  • 10.06.2019
Reklam

Keşan Belediye Meclisinin Haziran ayı olağan toplantısı bugün saat 15.00’te, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapıldı.

Belediye Meclisi üyesi Zafer Topçu, oybirliği ile izinli sayıldığı toplantıya, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ile CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız da katıldı.

Toplantıda, Ümit Torlaklı ve Hayati Bingöl’ün dilekçesi mecliste görüşülmek üzere oybirliği ile gündeme alındı.

Meclis toplantısında ilk olarak Keşan Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi ’ne ilaveler yapılabilmesi adına Keşan Belediyesi ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü arasında ek protokol yapılması hususu ele alındı.

Konuyla ilgili olarak Belediye Başkan Yardımcısı ve Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Erhan Başaran meclise bilgi verdi. Daha sonra yapılan oylama ek protokol yapımı oy birliği ile kabul edildi.

Keşan Danişment Sahili Kanalizasyon projesi işinde kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş.’den kredi alınması görüşüldüğü toplantıda, Belediye Başkan Yardımcısı ve Su ve Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran’ın konuyla ilgili bilgilendirmesinin ardından yapılan oylamada madde oy birliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısı Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü İç Hizmet Yönergesi’nin görüşülmesiyle sürdü.

Konuyla ilgili Keşan İtfaiye Müdürü Savaş Yiğit meclise bilgi sundu. Daha sonra yapılan oylama ile yönerge oybirliği ile kabul edildi.

Daha sonra S.S. 25 Nolu Şehiriçi Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığının öğrenci ücret tarifesinin yeniden belirlenmesi talebi görüşüldü. Konuyla ilgili olarak yapılan oylamada, ücret tarifesinin yeniden belirlenmesi talebi Eylül ayı meclis toplantısında görüşülmek üzere oybirliği ile reddedildi.

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20.maddesi gereğince meclis tatil ayının oy birliği ile Ağustos olarak belirlenmesinin ardından, sonraki maddeye geçildi.

Toplantının devamında, 05.2019 tarih ve 2019-64 sayılı Belediye Meclis Kararı ile İmar Komisyonu’na havale edilen Alparslan Görgülü’nün 607 ada, 42 numaralı parsele ilişkin ön onay plan değişikliği oybirliği ile kabul edilirken, 05.2019 tarih ve 2019-64 sayılı Belediye Meclis Kararı ile İmar Komisyonu’na havale edilen Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Teknik İşler Dairesi Başkanlığı’nın 196 ada, 2-30 numaralı parsele ilişkin plan değişikliği talebi ise oybirliği ile reddedildi.

Meclis toplantısı, Doğu Bölgesi 4.Etap İlave ve Revizyon Uygulama İmar Planı’nda 18. Madde Uygulanması Ön araştırmasında DDOP ve KOP oranlarının % 40’ı aşması sebebiyle ilişkin İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün plan değişikliği talebi görüşülmesiyle sürdü. İmarla ilgili tüm konular hakkında İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Güliz Uslu Ergenler bilgi verdi. Daha sonra yapılan uygulamada, plan değişikliği talebi İmar Komisyonu’na havale edildi.

Toplantının devamında, TİCK- 1 plan notuna ilişkin İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün plan değişikliği, Keşan çarşı merkez ticari bölgede ön bahçe çekme mesafesinin 5.00 metre olmasına ilişkin İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün plan değişikliği, Süleyman Sayman’ın 800 ada, 1-2 numaralı parsellere ilişkin 20.05.2019 tarih ve 3973 sayılı plan değişikliği, Özevren Yem ve Gıda Sanayi Limited Şirketi’nin 611 ada, 117-109 numaralı parsellere ilişkin 14.05.2019 tarih ve 3684 sayılı imar planı değişikliği, Haluk Tuncel’in Yayla Sahili, 143 ada, 1 numaralı parsele ilişkin 30.05.2019 tarih ve 4317 sayılı plan değişikliği talebi görüşülerek oybirliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.

Meclis toplantısı Keşan Halk Ekmek Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin sermayesinin arttırılması maddesinin görüşülmesiyle sürdü.

Keşan Halk Ekmek Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin 225 bin TL olan sermeyesi oy birliği ile 500 bin TL arttırıldı. Yapılan arttırma sonrasında Keşan Halk Ekmek Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin sermayesi toplam 725 bin TL oldu.

Daha sonra Belediye elinde mevcut olan Norm Kadrolarda değişiklik yapılması hususu görüşüldü.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Murat Kabcuk’un konuyla ilgili meclise yaptığı bilgilendirmenin ardından yapılan oylamada norm kadrolarda değişiklik yapılması oybirliği ile kabul edildi.

Keşan Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde faaliyet gösteren yetki belgeli araçların fiyat tarifelerinde değişiklik yapılması hususu ile Plan Bütçe Komisyonuna ve gündeme ilave edilen Ümit Torlaklı-Hayati Bingöl dilekçesi görüşülerek oybirliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan ESTAB Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman da dünyadaki en büyük uçak batığı projesinin Mecidiye’de 14 Haziran 2019 Cuma günü saat 10.30’da batırılacağını belirterek, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile tüm meclis üyelerini ve bölge halkını davet etti.

Helvacıoğlu, meclise katkı sunan tüm meclis üyelerine teşekkür ederek alınan tüm kararların

Keşan’a hayırlı olmasını diledi.

Keşan Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı, 4 Temmuz 2019 Perşembe günü saat

15.00’de yapılacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ