Reklam
Reklam

MECLİS TATİLE GİRDİ

MECLİS TATİLE GİRDİ
 • 01.07.2021
Reklam

Keşan Belediye Meclisinin Temmuz ayı olağan toplantısı, bugün gerçekleştirildi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapılan toplantı; Belediye Meclis Salonu’nda saat 15.00’te başladı.

Toplantıda; Meclis üyeleri Mithat Bulut ve Hakan Gürel mazeretleri nedeniyle meclis tarafından yapılan oylama ile izinli sayıldı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, meclis öncesi Belkoop’taki Keşan Belediyesine ait olan alanda yapılacak olan konut projesi ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.

Daha sonra gündem  maddelerine geçildi.

 1. maddede Yukarı Zaferiye Mahallesi 229 ada plan değişikliği talebi görüşüldü. Komisyon raporu kabul edilerek talep oybirliğim ile reddedildi.
  2. maddede Mülkiyeti Gökhan Girgin adına kayıtlı olan İzzetiye Mahallesi 102 ada, 261,20 m2’lik 3 numaralı ve 260,07 m2’lik 4 numaralı parselin, Keşan Belediyesi adına kayıtlı olan 102 ada, 587,53 m2’lik 7 numaralı parsel ile takas talebi görüşülerek komisyon raporu oybirliği ile kabul edildi.
  3. maddede Büyük Cami Mahallesi’nde mülkiyetinin 1/2’si Orhan Yıldırır, 1/8’i Suzan Yıldırır, 1/8’i Celal Hakan Yıldırır, 1/8’i Cenk Okan Yıldırır ve 1/8’i Mert Volkan Yıldırır adlarına kayıtlı olan onaylı imar planlarında; Park Alanı, İmar Yolu ve M.İ.A. (Merkezi İş Alanı) alanında  kalan 364 ada, 362,45 m2 yüzölçümlü 108 nolu parsel ile mülkiyeti Keşan Belediyesi adına kayıtlı olan 1597 ada, 587,34 m2’lik 4 numaralı parsel ile takas işlemi görüşülerek komisyon raporu oybirliği ile kabul edildi.
  4. maddede Belediyeye ait 1320 Ada, 1 parselde bulunan arsanın Spor Tesisi Olarak Yap İşlet Devret Modeli ile 10 yıla kadar kiralama ihalesine çıkartılması ve yetkisinin Belediye Encümenine verilmesi konusu ise bir sonraki mecliste görüşülmek üzere oybirliği ile kabul edildi.
  5. maddede Seracılık yolu ile Roman vatandaşları istihdam etme isimli proje oybirliği ile İmar Komisyonu ve Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
  6. maddede Uluslararası Tarım Şehirleri Birliğine üye olunması oybirliği ile kabul edildi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, mecliste alınan kararların hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, meclis üyelerine teşekkür etti.

Keşan Belediye Meclisi Ağustos ayında tatil yapacak.

Eylül ayı Meclis Toplantısı ise 2 Eylül 2021 Perşembe günü saat 15.00’te gerçekleştirilecek.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ