Reklam
Reklam

MHP İLÇE MERKEZ KONGRESİNDE GAZETECİLERE MÜDAHALE EDİLMİŞTİ

MHP İLÇE MERKEZ KONGRESİNDE GAZETECİLERE MÜDAHALE EDİLMİŞTİ
  • 17.08.2020
Reklam

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, önceki gün gerçekleştirilen MHP Edirne Merkez İlçe Kongresi’nde, MHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu ile eski il başkanlarından Hakan Özkan arasında yaşanan sözlü tartışmayı görüntülemeye çalışan gazetecilere bazı partililer tarafından yapılan müdahaleden dolayı özür diledi.

Tercan, İl Başkanlığında yönetim kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, kongrede hoş olmayan bir olayın yaşandığını söyledi.

Yapılan yanlış olayı tasvip etmediğini altını çizen Zakir Tercan, “MHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu, partililer, MHP ve ülkücü camia adına basın mensuplarından özür diliyorum. Bir defa değil bin kere özür diliyorum. Yapılan hal ve hareketleri tasvip etmiyorum, kabul etmiyorum.” dedi.

İl Başkanı Tercan, MHP Genel Merkezi’nin COVİD-19 tedbirleri kapsamında kongrelerde uyulacak kuralları belirlediğini ve buna göre kongreye delegeler dışında kimsenin alınmadığını ifade etti.

Kongrede MHP Genel Merkezi’nin belirlediği kuralların uygulandığını hatırlatan Tercan, şöyle devam etti: “Delege olmayan kongre salonuna giremeyecek. Oyunu kullanan salon dışına çıkacak. Bunları önceden bildirdik. Bunları bilen eski il başkanları oraya gelmedi. Bir de davet edilen yere gider insan.

Orada var olan huzuru bozmak isteyen arkadaşımıza kibarca ifade edilmiştir. Kendisi dikkate almamış ve içeri geçmiştir. Yine görevlimiz de uyarmıştır. Kendisi ‘bu emri size kim verdiyse o gelsin’ demiştir.” (A.A)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ