Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ ÇAKIRLAR, KIRCASALİH BELDESİNDEKİ KAVŞAĞI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

MİLLETVEKİLİ ÇAKIRLAR, KIRCASALİH BELDESİNDEKİ KAVŞAĞI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
  • 15.12.2019
Reklam

İYİ Parti Grup Başkanı, Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması istemiyle önerge vererek, Kırcasalih beldesi girişinde bulunan kavşakla ilgili bir önlem alınıp alınmadığını sordu.

Bilindiği gibi kavşakta birçok kaza meydana gelmiş, en son da geçtiğimiz hafta içinde yaşanan kazada, 10 yaşındaki Ecem Akgün ile babaannesi Emine Akgün, bir aracın çarpması sonucu hayatlarını kaybetmişti.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar da, Kırcasalih beldesi girişinde bulunan kavşakla ilgili, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması istemiyle şu soruları yöneltti:

“1) Bahse konu kavşakta sinyalizasyon sistemlerinin bakım ve kontrol işlemleri yapılmakta mıdır ?

2) Bahse konu kavşakta ışıklı işaret cihazı, yaya geçidi, azami hız sınırlaması gibi uyarı levhaları yeterince var mıdır?

3) Bahse konu kavşakta son 10 yılda kaç trafik kazası meydana gelmiştir? Bu trafik kazalarında kaç kişi hayatını kaybetmiştir? Kaç kişi yaralanmıştır?

4) Bahse konu kavşakta tek araçlı trafik kazalarında can kaybının önüne geçmek için araçların kullanacağı mevcut alanda tünel geçidi veya yayaların kullanabileceği bir üst geçit yapmayı düşünüyor musunuz?

5) Bahse konu kavşakta EDS ve mobese sistemi kurmayı düşünüyor musunuz?

Uzunköprü ilçesinden Havsa ilçesi istikametine doğru gidildiğinde Kırcasalih kavşağına gelmeden 100 metre kadar öncesinde bulunan rampadan ötürü bahse konu kavşakta bulunan ışıklar sürücüler tarafından fark edilmemekte veya yeşil ışığa yetişmek için sürücüler tarafından yüksek hız sınırına çıkılmakta bu da kazalara sebebiyet vermektedir. Bakanlığınız bu konu ile ilgili bir önlem almayı düşünüyor mu?”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ