Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ GAYTANCIOĞLU: “KEŞAN ZEHİRLENİYOR!”

MİLLETVEKİLİ GAYTANCIOĞLU: “KEŞAN ZEHİRLENİYOR!”
  • 15.01.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, doğal gazın gelmesine rağmen vatandaşın ekonomik zorluklardan doğal gaz kullanamadığını ve Keşan’ın hava kirliliğinin tehlikeli seviyede olmaya devam ettiğini söyledi.

Keşan’ın Türkiye’deki en kirli havalardan birine sahip olduğunu ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla vatandaşa dağıtılan kömürlerin kalitesinin düşük olduğunu oysa Keşan gibi hava kirliğini yoğun yaşayan yerlerde özellikle kalorisi yüksek kömürlerin verilmesi gerektiğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sitesinde hava kirlilik ölçümlerinin verildiğini,  Keşan’ın burada sürekli kötü ve kirli hava kategorisinde bulunduğunu hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Keşan’a doğal gaz geldi ama doğal gaz zamları vatandaşımızı canından bezdirdi. Kimse gönü rahatlığıyla doğalgaz kullanamıyor. Doğal gaz kullanmanın maliyeti katlanılamaz duruma geldi. AKP yandaşlarının çıkardığı kalitesiz kömürleri vatandaşa dağıtıyor. Vatandaş bu kömürlerden çıkan gazlarla zehir soluyor. Oysa Keşan gibi yerlerde doğal gaz kullanımı teşvik edilmeli. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ya yüksek kaliteli kömür verilmeli ya da doğal gaz faturalarının bir kısmı devlet tarafından karşılanmalıdır.” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, AK Parti’nin uyguladığı politikaların bir çevre ve sağlığı sorunu olduğunu dile getirerek, “İnsanlarımızı; küçücük bebeklerimizi, çocuklarımızı zehirleyenler, buna sebep olanlar Keşan için ne yapabilir?” diye sordu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ