Reklam
Reklam

MİNİBÜSÇÜLER, KEŞAN’IN YÖNETİCİLERİNİ KAHVALTIDA BİR ARAYA GETİRDİ

MİNİBÜSÇÜLER, KEŞAN’IN YÖNETİCİLERİNİ KAHVALTIDA BİR ARAYA GETİRDİ
  • 18.02.2020
Reklam

25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetiminin, bugün düzenlediği birliktelik kahvaltısında, Keşan’ın siyasi, kurum ve sivil toplum kuruşlarının yöneticileri bir araya geldi.

Kooperatif biriminde gerçekleştirilen ve saat 09.00 sıralarında başlayan kahvaltıya; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Edirne İl Genel Meclisi üyeleri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, parti yöneticileri, Edirne Toplu Ulaşım Başkanı (ETUS) Hakan Giyik, Uzunköprü Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Levent Şahin, akaryakıt istasyonlarının temsilcileri, muhtarlar ve kooperatif yöneticileri katıldı.

Kahvaltıya katılanlara teşekkür eden 25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Erkan, ilçemizdeki yöneticilerimizle bir araya gelip, birliktelik yaşamak istediklerini ve kahvaltıyı da bu nedenle düzenlediklerini söyledi.

Daha iyi hizmet daha iyi ulaşım için kurumlarla el ele vermek istediklerini vurgulayan Erkan, “Daha iyi bir Keşan ve daha iyi bir ulaşım hizmeti için artık hep birlikte hareket etmek istiyoruz. Davetimize iştirak ettiğiniz için başta Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Kahvaltıda konuşan Keşan TSO Başkanı İsmail Şapçı ile Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Mahmut Demirkan, birlik ve beraberlik mesajı verdi ve sorunların el birliği ile aşılarak, ulaşım hizmetinin en iyi bir şekilde yapılması temennisinde bulundu.

Daha sonra söz alan ETUS Başkanı Hakan Giyik de minibüsçü esnafının zor şartlarda çalıştıklarını belirterek, “Minibüsçü arkadaşlarımızın vermiş olduğu hizmeti, birçok belediye yapamıyor. Getirisi olduğu kadar götürüsü de olan bir işi yapıyoruz. Biz Edirne olarak Türkiye’de rol modeliz. İnşallah Keşan’da bu konuda ilerliyor. Çok hızlı adımlar atılıyor. Keşan’da iyi bir değişim oldu. İnşallah daha güzel işlere imza atacaklar. Buradaki birliktelikten ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da ilçe yöneticilerinin böyle bir kahvaltıda bir araya gelmesiyle, Keşan’ın markalaşmadaki gücünü bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.

“Bir şehir, bir ve beraber olacaksa, her dalda aynı fotoğrafı vermelidir.” diyen Helvacıoğlu, kahvaltıdaki birlikteliğin Keşan’ı daha ileriye taşıyacak bir fotoğraf olduğunu kaydetti.

Bu beraberlikten memnun olduklarının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, şunları söylediler: “Bazen davalarımız ve düşüncelerimiz için kurumla arası tartışmalarımız olacaktır. Ben Sayın Kaymakamımızla da tartışıyorum, emniyet müdürümüzle de tartışıyorum. Ama şahsım olarak herkesle abi kardeş, hemşehriyiz. Bu konuda herkes kırgınlıkların, dargınlıkların dava için olduğunu bilmelidir.”

Son olarak konuşan Keşan Kaymakamı Nuri Özder de kahvaltıdaki katılımı ve birlikteliği çok beğendiğini belirterek, yolcu taşıma işinin bir kamu hizmeti olduğunu ve bu hizmetin en iyi şekilde yapılması için tüm ilgili kurumların üzerine düşeni en iyi şekilde yapması gerektiğini bildirdi.

Özder, “Biz bir arada olursak ve kurumlarda birlikte hareket ederse tüm sorunları daha kolay çözeriz. Bundan sonra birlikteliğin daha güzel olacağını umuyorum çünkü buradaki birliktelik bunu gösteriyor. Yeni yönetimin hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ