Reklam
Reklam

MÜFTÜ YİĞİT, KADİR GECESİ MÜNASEBETİ İLE BİLGİENDİRMEDE BULUNDU

MÜFTÜ YİĞİT, KADİR GECESİ MÜNASEBETİ İLE BİLGİENDİRMEDE BULUNDU
  • 08.05.2021
Reklam

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, bugün idrak edilecek Kadir Gecesi münasebeti ile yazılı bir açıklama yaptı.

Yiğit açıklamasında, Kadir Gecesi ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın ‘Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş dediği mübarek günlerin sonuna yaklaştık.

Ramazanın 27.gecesi olan Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan bu gece, yüce kitabımız Kuran’ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi’dir. Allah-u Teala bu gece ile ilgili indirilen suremizde mealen şöyle buyurur: Biz Kur’an-ı Kadir Gecesi’nde indirdik. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede, rablerinin izniyle her iş için iner de iner. O gece tan yerinin ağrımasına kadar bir esenliktir.

Peygamber efendimiz o geceye yetişen kişi için şöyle dua etmesini tavsiye eder; Allah’ım, sen affedicisin. Affetmeyi seversin. Beni de affeyle.”

Mehmet Yiğit, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Zaman hızla akıp giderken hüznü de sevinci de bir arada yaşıyoruz. Rabbimizin af ve mağfiretine, engin rahmetine susayan gönüllerinize bir lütuf olarak gelen şifa ayı Ramazan’ın son günlerindeyiz.

Salgınla buruk geçen günlerimizde bir inşirah ve huzur vesilesi olacak Kadir Gecesi’ne kavuştuk. Bizleri bu günlere ulaştıran rabbimize Hamd ü sena olsun.

O halde geliniz, Kur’anın indirildiği Kadir Gecesi’nde hayat kitabımız Kur’anla irtibatımızı gözden geçirelim. Yaradılış gayemizi tefekkür edip, rabbimizle kulluk ahdimizi tazeleyelim. İbadet ve itaatle, zikir ve tespihle, tövbe ve istiğfarla bu mübarek geceyi ihya edelim. Salgından ve her türlü maddi ve manevi hastalıktan şifa bulmak için rabbimize yalvaralım. Kadir Gecemiz ve Ramazan Bayramımız mübarek olsun.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ