Reklam
Reklam

MUHTARA VAR DA BİZE YOH Mİ!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 19.06.2021

Sözüm meclisten dışarı olmakla birlikte… Tuttum tuttum içimde, kısıtlamaya saatler kala yine bir gaflete düşülmemesi için aldım kaleme!..

Geçen hafta birkaç muhtarımız kısıtlama saatler içinde bir sahilde, çalgılı çengili yeyip içerken, bir de havaya ateşi attılar keyfine!.. Eğlencelerini de çekinmeden paylaştılar sosyal medya hesaplarında, ‘Var mı bize yan bakan!’ dercesine…

Yan bakmadık da, acık şaşırıp kaldık!.. Biraz gücendik… Hafiften homurdandık… Seçilmişlere, vatandaşa örnek temsil edecek kişilere pek yakıştıramadık!.. Bi de merak saldık… Acep bu düştüğünüz gaflet neticesinde herhangi bir cezaya maruz kaldınız mı kalmadınız mı sorup soruşturmak istedik…

Evet sevgili okurlarımız, hemşehrilerimiz… Biliyorsunuz ki pandemi nedeniyle 1 yılı geçti herhalde eğlence sektöründeki işletmelerimizin kapalı olduğu süre… Düğün, dernekler daha yeni başladı ancak onların da belli saatler ve kurallar içerisinde yapılmasına izin veriliyor İçişleri Bakanlığının genelgesine göre…

Ancak Keşan’a bağlı birkaç köyün muhtarı, geçtiğimiz hafta, hem de kısıtlama saatlerinde bir mekanda yeyip içtiler ve bunu da sosyal medya hesaplarından canlı olarak paylaştılar… Tepkiler yağınca ve işin içine kolluk kuvvetleri girince de paylaşımlarını kaldırdılar… Ancak gören gördü, görenler görmeyenlere anlattı, sağır sultanın bile haberi oldu… Bu arada bir de keyfine havaya ateş etme konusu gündeme geldi… Hazır konu buraya gelmişken, muhtarların kısıtlama saatlerindeki eğlencesi gündeme bomba gibi düşmüşken, hafta sonu olmasından ötürü kısıtlama vaktine sayılı saatler gelmişken, hava da mis gibi iken, biz de ilgililere bazı sorular yöneltelim, vatandaşımın içine su serpelim!..

Sayın ilgililer, sorularımıza uzatmadan cevap vermenizi temenni ederek…

1) Muhtarlara, havaya ateş etmek için mi taşıma ruhsatı izni veriliyor?

2) Muhtar, istediği her yerde silahıyla ateş edebilir mi?

3) Muhtarlar, gece saat 22.00’de başlayan sokağa çıkma yasağından muaf mı? İstediği zaman eğlence düzenleyebilir mi?

4) Muhtarlar eğlencesinde havaya ateş açan muhtarın silahına el konuldu mu ve ceza kesildi mi?

5) Saat 22.00’den sonra yemeğe devam eden muhtarlar ilgili kolluk kuvvetleri tarafından ceza kesildi mi?

6) Muhtarların yemeğinde yaşanan olaya müdahalede bulunan Keşan İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Erikli Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından tutanak tutuldu mu?

7) Jandarma tarafından müdahalede bulunan yemek ve yemekte yaşananlar için tutulan tutanaklar sumen altı edildi mi edilmedi mi?

Sayın ilgililer… Bu sorularımıza cevabınız ilgili muhtarlardan yana ise biz de sorarız yine size: Muhtara var da bize yoh mi!..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ