Reklam
Reklam

MÜNAZARA TURNUVASI’NDA DOĞRU CEVAP KOLEJI VE FINAL AKADEMI KARŞILAŞACAK

MÜNAZARA TURNUVASI’NDA DOĞRU CEVAP KOLEJI VE FINAL AKADEMI KARŞILAŞACAK
  • 01.11.2019
Reklam

Keşan FM, kesanonline ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen “Liseler Arası Münazara Turnuvası”nda yarın, Keşan Final Akademi Okulları ile Keşan Doğru Cevap Koleji’nin münazara takımları karşılaşacak.

Herhangi bir konu üzerinde zıt düşüncelerin karşılıklı olarak savunulması anlamına gelen münazara; tartışma kültürünü geliştiren, konulara farklı bakış açıları kazandıran; bilgi ve araştırma temelli, hitabet, özgüven ve ikna yeteneğini öne çıkaran bir yarışma şekli olarak biliniyor.

Eleme usulü gerçekleştirilen turnuvaya; Keşan Fen Lisesi, Batı Koleji, Doğru Cevap Koleji, Final Akademi Okulları, Keşan Anadolu Lisesi, Bahçeşehir Koleji/Uğur Okulları, İlhami Ertem Ticaret Meslek Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Lisesi, bir danışman öğretmenleri ve 3’er kişiden oluşan ekipleri ile katılıyor.

Keşan FM ve kesanonline.com’da, saat 14.00’te başlayan ve ortak yayınlanan turnuvada geçen hafta Keşan Fen Lisesi ve Özel Keşan Batı Koleji, “16 yaşından küçükler için sosyal medya yasaklanmalı” konusunu tartışmış, “Yasaklanmamalı” tezini savunan Keşan Fen Lisesi, jürinin değerlendirmesi sonucu haftanın galibi ilan edilmişti. Münazara Turnuvası’nda bugün ise Keşan Final Akademileri ve Doğru Cevap Koleji, tartışacakları bir konuyu farklı yönleriyle ele alacak.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Anıl Çakır’ın sunduğu Münazara Turnuvası’nın Jüri Heyetinde; Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Harun Büker, Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni İbrahim Onaran ile Keşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Onur Balcı görev alıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ