Reklam
Reklam

MUSTAFA HELVACIOĞLU: “YERALTI SUYUMUZ KALMADI”

MUSTAFA HELVACIOĞLU: “YERALTI SUYUMUZ KALMADI”
  • 09.07.2019
Reklam

Edirne Valisi Ekrem Canalp başkanlığında düzenlenen İl Koordinasyon Toplantısı, bugün gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ın sorunlarını dile getirdi.

“SON DERECE TEHLİKELİ BİR DURUM SÖZ KONUSU”

Helvacıoğlu, “Keşan’da kavşakların ağaçlandırılması ve yeşil alan çalışmalarının yapılması konusunda yazışmalarımız olmasına rağmen bu yıl gecikti. Sanayi Kavşağı’ndaki çalışmaların Karayolları nezdinde bittiği ifade ediliyor. Ancak Keşan Küçük Sanayi Sitemizin girişi ve yan yollarında çalışmalar elzem oldu. Bu konunun gündeme alınmasını bekliyoruz. Tarihi köprülerden bahsedildi. Yeni devlet hastanemize giden yolda Ferhat Ağa Köprüsü’nde bir çalışma yapamıyoruz. Tarihi eser olması nedeniyle sorun yaşıyoruz. Son derece tehlikeli bir durum söz konusu. Köprü çok dar ve kaza olmaması tamamen şans.” dedi.

“CİDDİ SORUNLAR VAR”

DSİ’nin Saros Körfezi’nde acilen çözmesi gereken sorunların olduğuna dikkat çeken Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Saros Körfezi 70 kilometre sahile sahip. 3 ayda Edirne merkezine gelen turist sayısının 2 katını ağırlıyoruz. Su konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Yeraltı suyumuz kalmadı. Belediyemizin Alo 153 Hattı’na çok fazla şikayet geliyor. Arıtma konusunda şikayetler alıyoruz. Önümüzdeki yıl turizm turizm olmaktan çıkacak görünüyor. Ciddi sorunlar var. Yeraltı sularımız bitmek üzere. Ya turizmi yapacağız ya da Saros’a kilit vuracağız. İçme suyu projemiz hazır. Acil sorunlarımızı hissettirmemiz lazım.”

Millet bahçesini konusunda çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Helvacığolu, konuyla ilgili olarak Edirne Valiliği’nden yardım istedi.

“CİDDİ ŞEKİLDE TAHRİBAT YAŞANMIŞ”

Spor tesisleri konusunda bazı eksikliklerin bulunduğunu ifade eden Başkan Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “2020 planlamasına alabilmemiz için spor salonu ve kapalı yüzme havuzuyla ilgili Spor İl Müdürlüğümüzden destek istiyoruz. Bu konuda bir çalışma yapmalıyız. Stadyumumuzda ciddi anlamda tribün problemimiz var. Spor salonumuz küme düşmüş durumda. Yüzme havuzumuzun kapatılarak, tadilatının yapılması yönünde beklentilerimiz mevcut. Ciddi şekilde tahribat yaşanmış. Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanımız da bizden rapor istedi. Bakanımıza raporumuzu sunacağız.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ