Reklam
Reklam

NALBANTOĞLU GÜVEN TAZELEDİ

NALBANTOĞLU GÜVEN TAZELEDİ
  • 04.07.2022
Reklam

Demokratik Sol Partisi (DSP) Edirne İl Teşkilatı Olağan Kongresi yapıldı.

Partinin il binasında gerçekleştirilen kongreye; DSP PM Üyesi Hüseyin Dertop başkanlık yaptı. Tek liste halinde gidilen seçimlerde Yusuf Erdem Nalbantoğlu yeniden DSP Edirne İl Başkanlığına seçildi.

Kongre’de Divanı, PM Üyesi Hüseyin Dertop, DSP Edirne Merkez İl Başkanı Meryem Kısaçtır ve DSP Keşan Başkan Yardımcısı Erol Çayır yöneten isimler oldu.

Kongrede PM Üyesi Hüseyin Dertop ve İl Başkanı Yusuf Erdem Nalbantoğlu konuşma da yaptı.

Nalbantoğlu, “İl kongrelerimizi tamamladık. Halkımız için, milletimiz için, özgürlük için hep beraber DSP’de buluşacağız. DSP halkın ve Türkiye’nin umudu. Ömrünü ülkemize hizmet için adayan ve son nefesine kadar da ülkemiz için çaba gösteren merhum liderimiz Bülent Ecevit’in çizdiği yolda ilerleyeceğiz. Halkımızın derdini, sıkıntısını ve taleplerini dinlemeye, çözüm yolu ile ülkeyi yönetenlere iletmeye devam ediyoruz. Herkesin mutlu olduğu, herkes için adaletini hayat şartlarının eşit olduğu bir ülke olmak için DSP kadroları hazır.” dedi.

PM Üyesi Hüseyin Dertop da, “İl kongremiz Yusuf başkana ve partimize hayırlı olsun. Edirne ilinin daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Ülkemiz şuan kutuplaşmış durumdadır. Bakıldığında yeni ittifakların ortaya çıkacağı ortadadır. Ülkenin acilen hoş görü ortamına çekilmesine ihtiyaç var. Önümüzdeki seçimlerin huzur ortamında geçmesini istiyoruz. Partimizin Kasım ayına doğru büyük kurultayı olacak. Kongreden sonra seçimlerde tek başına veya bir anlaşma olursa ittifak içinde seçimlere girmeyi düşünüyoruz. Partimiz köklü bir partidir. Ülkeyi 1980’den sonra yönetmiş tek sol partidir. Ondan dolayı bizim etrafımızda halkçı, ulusalcı, solcu kardeşlerimizin güçlü bir ittifak yapacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Nalbantoğlu başkanlığındaki DSP İl Yönetimi de şu isimlerden oluştu: Hayati Yazıcı, İsmail Çekili, İpek Yoldurak, Şaban Korkmaz, Basri Çetintaş ve Erol Tütün.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ