Reklam
Reklam

“O CEZA, MERİH’İN GÖĞSÜNDE ŞEREF MADALYASI OLUR”

“O CEZA, MERİH’İN GÖĞSÜNDE ŞEREF MADALYASI OLUR”
  • 05.07.2024
Reklam

UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği)’nın, EURO 2024 (2024 Avrupa Şampiyonası) son 16 turunda kazanılan Avusturya maçında bozkurt işareti yapan A Milli Takım oyuncusu Merih Demiral‘a verdiği cezayla ilgili tepkiler büyüyor.

Maçta 2 gol kaydederek milli takımımızın adını çeyrek finale yazdıran Merih Demiral‘a ceza verilmesine bir tepki de MHP Keşan İlçe Başkanlığı Basın Sözcüsü Ahmet Özkaya’dan geldi.

“TÜRK MİLLETİ, BU CEZANIN BOZKURT SELAMINDAN DOLAYI VERİLMEDİĞİNİN BİLİNCİNDEDİR”

“Aklı selim Türk Milleti, her şeyin farkında olup Merih’in verdiği Bozkurt selamından dolayı bu cezanın verilmediğinin de bilincindedir.” diyen Özkaya, şunları ifade etti: “Şayet verilen selamlamadan sebep bir ceza verilecekse başta Sırpların Balkanlarda yaptığı soykırımın sembollerinden biri olan Çetnik selamı yapan Tadic’e UEFA’nın bir ceza vermesi gerekir.

Tarih boyunca Türk Milleti’nin sahada kazandığını masalarda almaya alışmış, Avrupalı ‘zangoçlar’ yine bahanelerle kazanç elde etmenin peşine düşmüşler her zamanki ikiyüzlülüklerinle ortalardalar. Ama biz sizlerin neden rahatsız olduğunuzu; konunun sadece bir maç ya da Bozkurt selamı olmadığını asıl konunun ve sizi rahatsız edenin son yıllarda Türk Milletinin ve devletinin özüne milli ve manevi değerlerine bağlı olarak dünyanın her köşesinde her alanda karşınıza bir güç olarak çıkması ve dünyadaki tüm Türk devletlerinin hızlı ve kararlı bir şekilde birbiriyle bağ kurup yakınlaşmasının korku ve travması içinde olduğunuzun farkındayız. Amma velakin ‘korkunun ecele faydası yok’.

Nobel alan bilim adamımız da gol atan futbolcumuz da Avrupa şampiyonu olan tekwandocumuz da, Avrupa ve dünya şampiyonu olan Güreşçimiz de Filistin’deki mazlum da, Bosna’daki Musul’daki yetim de Afrika’da su kuyusunun başında Türkiye diye bağıran çocukta Macaristan Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgısiztan, Özbekistan meclisinde kilerde Londra sokaklarından Paris sokaklarına kadar her yerdeki Türk vatandaşlarımızda size ay yıldızlı bayrağımızı sallayıp Bozkurt selamı çakacak ve siz Türk’ün ve Türklüğün düşmanları kuduracaksınız.

Siz ve sizin gibilere Bozkurt selamı ile verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı da ayrıca şeref duymaktayız, verdiğiniz o iki maç ceza Türk Milletinin nezdinde Merih’in göğsündeki şeref madalyası olur.”

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ