Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLER, SINAV VE SINAV ÖNCESİNDEKİ HER TÜRLÜ TESTTEN GEÇİRİLDİ

ÖĞRENCİLER, SINAV VE SINAV ÖNCESİNDEKİ HER TÜRLÜ TESTTEN GEÇİRİLDİ
  • 18.04.2022
Reklam

Keşan Özel Batı Koleji tarafından üniversite adaylarının YKS sınavlarında başarılarını arttırmak amacıyla düzenlenen TYT (Temel Yeterlilik Testi) deneme sınavı, hafta sonu gerçekleştirildi.

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu’nda yapılan ve saat 10.15’te başlayan sınav provası öncesinde gerçekçiliği artırmak adına, ÖSYM’nin mevzuatında olduğu gibi binaya giren öğrenciler tek tek  arandı.

Sınav binasının kapıları saat 10.00 itibariyle kapanırken, sınavın başlayacağı belirtilen saatten sonra gelenler ise sınava alınmadı.

Yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı sınavda, 50 öğretmen görev aldı.

Sınav hakkında bilgi veren Keşan Özel Batı Koleji Kurucu Müdürü Mahmut Kaymaz, “Sınavı yapma amacımız; kendi hayatları için önemli olan bu sınava ilk defa girecek öğrencilerimize, sınav öncesinde bir ön hazırlık yapmaktı. Sınav öncesi ve sınav sonrasında karşılarına çıkabilecek olumsuzluklara karşı tedbir alabilme adına bu sınavı 300’e yakın öğrenciyle gerçekleştirdik. Katılan öğrencilerimiz sınava daha önceki deneme sınavlarından daha yoğun ilgi ve dikkatli olarak soruları çözdüler. Bugünden sonra da öğrencilerimizin sınavda yapmış oldukları hataları göz önünde bulundurarak okulumuzda ve kursumuzda rehberlik servisi ile çalışma gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Sınavdan çıkan öğrenciler de deneme testinin kendileri için çok önem arz ettiğini belirterek, okul yöneticilerine teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ