Reklam
Reklam

ÖĞRETMENİN PCR TESTİ NEGATİF ANCAK TEMOGRAGİSİNE GÖRE ZATTÜRRE TEŞHİSİ KONULDU

ÖĞRETMENİN PCR TESTİ NEGATİF ANCAK TEMOGRAGİSİNE GÖRE ZATTÜRRE TEŞHİSİ KONULDU
  • 28.08.2020
Reklam

Keşan’da bir öğretmenin yeni tip Corona Virüsü (COVİD-19) şüphesiyle hastaneye başvurmasının ardından okulda görev yapan diğer öğretmenler de karantinaya alındı.

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada; Mesleki Çalışma Programı kapsamında okullarda yapılan toplantılar öncesinde, tüm ülkede olduğu gibi Edirne’de bulunan okul ve kurumlarımızda, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol kılavuzu doğrultusunda gerekli tedbirler alındığı belirtildi.

Okuldaki çalışmaların ardından Keşan Lisesinde görev yapan bir öğretmenin rahatsızlanarak, hastaneye başvurduğu ve COVİD-19 şüphesiyle hastaneye yatırıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: “İlimiz Keşan ilçe filyasyon ekibi tarafından okulda görev yapan 28 kişi ile görüşülerek bu personele karantina uygulamasına başlanmıştır. Keşan Lisesi Öğretmeni Hülya Seyyar’a 24.08.2020 tarihinde yapılan COVİD-19 PCR testi negatif çıkmış ancak doktorlar tarafından ikinci test de uygulanmış ve onun da sonucunun negatif olduğu Keşan Devlet Hastanesi Başhekimliğinden öğrenilmiştir. Ancak öğretmenimiz tomografi sonuçlarına göre, zatürre teşhisiyle hâlâ serviste yatmaktadır.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ