Reklam
Reklam

OKUL ÖNLERİNDE YAYA ÖNCELİĞİNE DİKKAT ÇEKILDI

OKUL ÖNLERİNDE YAYA ÖNCELİĞİNE DİKKAT ÇEKILDI
  • 17.09.2019
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Başkan yardımcıları Yakup Balcı, Nuran Uslu ve Belediye Meclisi üyesi Tarık Uysal ile zabıta ekipleri, bugün, yaya geçitlerinde farkındalık yaratmak amacıyla öğrencileri karşıdan karşıya geçirdi.

Başkan Helvacıoğlu, Ahmet Yenice Ortaokulunda; Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz ile Başkan Yardımcısı Yakup Balcı Dr. Ali İhsan Çuhacı İlkokulunda; Başkan Yardımcısı Nuran Uslu Rasim Ergene İlkokulunda; Belediye Meclisi üyesi Tarık Uysal Ali Kale ve Kardeşleri İlkokulunda, okul müdürlerinin de verdiği destekle okul önlerinde öğrencileri yaya geçitlerinden karşıdan karşıya geçirdi.

İçişleri Bakanlığının “2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilişi ve trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması, yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla, “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlattığı kampanyaya Keşan Belediyesi olarak destek verdiklerini bildiren Başkan Mustafa Helvacıoğlu, “Çocuklarımızın eğitim aldıkları okullarına giderken güvenle yolculuk yapmalarını çok önemsiyoruz. Öğrencilerimiz okul yolunda karşıdan karşıya geçerken muhakkak yaya geçitlerini kullanmalı. Sürücülerimiz de her zaman ilk geçiş hakkını yayaya vermeli.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ