Reklam
Reklam

OKULLAR KÖTÜ, ÖĞRENCİLER MUTSUZ!

OKULLAR KÖTÜ, ÖĞRENCİLER MUTSUZ!
  • 14.09.2019
Reklam

2019-2020 eğitim öğretim yılını bir hafta geride bırakırken, bazı okullardan gelen şikayet ve olumsuzluklar, Keşan’da eğitim öğretime layıkıyla hazırlanılmadığını da ortaya koyuyor.

2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, bazı okullarda yaşanan olumsuzluklar beraberinde şikayetleri getiriyor.

2019-2020 eğitim öğretim yılını bir hafta geride bırakırken, bazı okullardan gelen şikayet ve olumsuzluklar, Keşan’da eğitim öğretime layıkıyla hazırlanılmadığını da ortaya koyuyor.

Hemen hemen her platformda okulların eğitim öğretime hazır olduğunu belirten idarecilerin aksine, velilerden gelen şikayetler ve görüntüler, bunun aksini işaret ediyor.

Önce Ahmet Yenice Ortaokulu velilerinden şikayet gelmiş ve temizlik konusunda hiçbir işlemin yapılmadığı, okulda da tadilatın devam ettiği belirtilmişti.

Bu duruma tepki veren veliler, uzun süren yaz tatilinin geride kalmasına karşın, okuldaki tadilatın bitmeyişi nedeniyle serzenişte bulunmuştu.

Daha sonra ise TOKİ Yoksul konutlarında bulunan Şehit Er Akın Buluş İlkokulunda da, öğretmen ve demirbaş sıkıntısı olduğu iddia edildi.

Yeni eğitim öğretim yılının başladığı ilk gün okulda yeterli sıra bulunmadığını ve öğrencilerinin sınıflara konulan taburelere oturtulduğunu iddia eden veliler, bunun da öğrencilerin psikolojisini bozduğunu söyledi.

Geçen yıl da öğreten sıkıntısıyla karşılaştıklarını ve konuyu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirmelerine karşın hiçbir gelişme yaşanmadığını da savundu.

Bir şikayette Cumhuriyet Ortaokulundan geldi. Okuldaki sınıfların ve tuvaletlerin görüntülerini gazetemizle paylaşan veliler, çocuklarının daha iyi şartlarda eğitim almalarını istedi.

Sınıfların durumundan dolayı öğrencilerinin mutsuz olduğuna işaret eden veliler, idarecileri göreve davet etti.

Sınıflarda hijyen olmadığını, birçok yerde rutubet bulunduğunu, birçok fayansın kırık, özellikle de tuvaletlerin kırık dökük olduğunu belirten veliler, sınıflarda kötü kokunun hakim olduğunu iddia etti.

Bu şartlar altında eğitim gören öğrencilerinin mutsuz ve isteksiz olduğunu da kaydeden veliler, okullarda neden bakım ve tadilat yapılmadığını ve temizlik konusuna önem verilmediğini de sordu.

Cumhuriyet Ortaokulu velileri, idarecileri göreve davet ederek, öğrencilerinin daha iyi koşullarda eğitim almalarının sağlanmasını istedi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ