Reklam
Reklam

OKULUN SERVİS ŞOFÖRÜ LE SÖZLEŞME FESHEDİLDİ

OKULUN SERVİS ŞOFÖRÜ LE SÖZLEŞME FESHEDİLDİ
  • 24.02.2020
Reklam

 

Keşan’da, polisin trafik uygulamasında durdurulan içinde 17 özel eğitim öğrencisinin bulunduğu servis minibüsünün sürücüsünün yapılan kontrolde 0.68 promil alkollü çıkmasına, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mahmut Demirkan ve servisi kullanan öğrenciler tepki gösterdi.
Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mahmut Demirkan, yaşanan olayın oda olarak kendilerini üzdüğünü belirterek, “Keşan’da çok sayıda öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförümüz mevcuttur. Denetimler belirli periyotlarla yapılmakta. Alkollü araç kullanması içki içip öğrenci aldığı anlamı taşıyabilir. Ama bu yanlış. Muhakkak gece alkol almıştır. Sabah kalkıp uygulamaya girdiğinde de muhakkak alkol çıkmıştır. Bizim tüm sürücü arkadaşlarımızdan isteğimiz gece alkol almamaları. Ne kadar olmasa da alkol vücutta kalıyor. Özellikle de öğrenci servisi kullanan arkadaşlarımız alkolden uzak durmalı. Denetimler bizim için iyi bir şey. Denetimler sonucu kamuoyu nasıl hizmet verdiğimizi görüyor. Ama bu arkadaşımız karşımıza böyle bir şeyle çıktı. Yaşananlara çok üzüldük.” dedi.
‘KORKUYORUZ’

Servisle okula giden Ferhat Çelik ise yaşanan olaydan endişe duyduklarını ifade ederek, “Bazen kuralsız kullandıklarını biliyoruz. Alkol aldıklarını da duyuyoruz. Korktuğumuz için binmek istemiyoruz.” diye konuştu.
Ortaokul öğrencisi Hamza Ceviz de bazı servis sürücülerinin araçlarını hızlı kullandıklarını dile getirerek, “Bazen onlara yavaşlamalarını söylüyoruz ama bizi dinlemiyorlar. Korkuyoruz. Durumu ailelerimize de söyledik.” dedi.
Şevket Toptaş ise “Servis sürücüleri bazen çok hızlı sürüyorlar. Kasislerde yavaşlamıyorlar. Bazıları gece alkol alıp, sabah direksiyona geçiyorlar. Hatalı sollama yapıyorlar. Başımıza bir şey gelecek, kaza yapacağız diye korkuyoruz.” şeklinde konuştu.
Ataberk Gezen de bazı servis sürücülerinin kuralları hiçe saydığını söyleyerek, “Bazıları gerektiğinden hızlı kullanıyor. Biz bir defasında kaymıştık. Zarar görebilirdik. Kurallar çok çiğneniyor. Bir sürü can taşıyorlar, kurallara uymaları lazım. Biz büyük oldukları için bir şey diyemiyoruz.” dedi.
Keşan Gazi Özel Eğitim Uygulama Okulunun da servis şoförü Ü.A. ile olan sözleşmeyi feshettikleri bildirildi.

Öte yandan, alkollü çıkan servis şoförü Ü.A’nın; İpsala’dan Keşan’a taşımalı eğitim kapsamında ihaleli taşıma yaptığı ve diğer öğrenci servisleriyle bağlantısı olmadığı da öğrenildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ