Reklam
Reklam

ÖLDÜRMEYİN ATATÜRK’Ü!

ÖLDÜRMEYİN ATATÜRK’Ü!
  • 09.11.2021
Reklam

Sen her 10 Kasım’da yeniden doğardın. Yeniden filizlenirdi bu ülke halkının ümitleri. Gençlerimiz yeniden dirilip şahlanırdı okullarında. Üniversitelerin dünyaya parmak ısıtırdı. Fabrikaların bu ülkenin geleceğini aydınlatırdı. Köylün efendi olur, tarlasına bağına bahçesine dört elle sarılırdı.

Ne oldu da durdu dünya. Efendiler öldürmeyin Atatürk’ü!

Anayasal bir cumhuriyet kurmuştun. Cumhuriyet değiştirilemez maddeleriyle monarşiye, oligarşiye, tek kişi yönetimine ‘Dur!’ demişti. Şimdi tüm bunların yok edilmeye çalışılmasına şahit oluyoruz. Kurumların ya kapatılıyor yada atıl bırakılıyor.

Ne oldu ülkem insanlarına. Efendiler öldürmeyin Atatürk’ü!

“Köylü bu milletin efendisidir.” demiştin. Şimdi 850.000 çiftçi ailesi tarlasını terk etti. Ürünleri yurt dışında daha pahalıya alındığından elinde kalıyor. Hayvancılık bitti bitecek. Dışardan ta Uruguay’dan ne olduğu belirsiz hayvan alınıyor. Sakatat alınıyor, kesilmiş et ithal ediliyor.

Ne oldu benim köylüme. Efendiler öldürmeyin Atatürk’ü!

Sanayicin dev hamleler yapardı. Sümerbank, Nazilli dünyaya kumaş satardı. Uçak, havan top tüfek imal edilir ve dünya pazarlarında yer alırdı. Demirçelik, alüminyum, bakır artık bu ülkede işlenirdi. Limanları kabotaj hakkı bu ülke insanlarınındı. Kömür bizim kömürümüz, linyit bizim linyitimizdi. Kağıt fabrikaları ardından onlarca açıldı. Şeker fabrikaları, çimento fabrikaları ha keza.

Şimdi neden çoğu kapatıldı. Efendiler öldürmeyin Atatürk’ü!

Türk tarik ve Türk Dil Kurumun vardı. Dilimizde tarihimizde araştırılıp geçmişle bağlarımızı bulurduk eskiden. Sade ve saf bir arındırılmış dil alışkanlığı ediniyorduk. Yazarlarımız destekleniyor, halkın dertleri tasaları halka ulaşıyordu. Kağıtlarımız gazeteler olup yazılar yazılıyor, cumhuriyete layık gazeteciler çoğalıyordu.

Ne oldu da tutuklanır oldu aydınlar. Efendiler öldürmeyin Atatürk’ü!

Halka dinini öğrettin yeniden. Kuranlar bastırıp dağıttın. Diyaneti kurdun bilgili bilinçli din adamı olsun dedin. İmam hatipleri açtın, halk ibadetini doğru yapsın dedin. Tarikatları kapattın, yobazlar artık halkı sömürmesin dedin.

Şimdi tarikatlar darbe bile yapar oldu. Efendiler öldürmeyin Atatürk’ü!

Misak-ı Milli dedin sınırlarımızı çizdin. Yurtta sulh, cihanda sulh dedin. Tüm insanlarla kardeş olunacak dedin. Adalarımızı kaybettik, Suriye’de 10 dönüm toprağımızı bile koruyamadık. Tüm komşularımızla kavgalı olduk. Mazlum halkları birbirine düşman edilen projelere ortak olup, Müslümanların birbirini öldürmelerinde pay sahibi olduk.

Şimdi dost bile kalmadı. Efendiler öldürmeyin Atatürk’ü!

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ