Reklam
Reklam

ÖNCE ÇİŞ SONRA ŞEKER!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 31.07.2019

Açıkta gıda satanları denetleyen bir Allah’ın kulu var mı acaba merak ediyorum… Sezon başından beri çöp konteynerinin yanında ekmek arası kokoreç satılıyor, elinden tezgahını kenara bırakan gidip bir duvar arkasına işiyor, yeniden tezgahıyla gıda ürünü satmaya devam ediyor… Vatandaşımız sezon başından bu yana gerek fotoğraf gerek video ile paylaşıp, sağlık için tehdit oluşturan bu duruma tepki gösteriyor… Bizimkiler de güya denetim yapıyor!.. Yok, yok… Esnafa ‘borcun var’ deyip, kol gibi kağıtları göndermeyi biliyor, öbür taraf vergi günü geldi mi çatır çatır alıyor, bir gün geciktirse faiz tıkır tıkır işlemeye başlıyor ama diğer usulsüzlük, haksız rekabet ve insan sağlığını tehdit eden konuları görmüyor!..

Evet, kusura bakmayın ama görmüyorsunuz… Benim, vatandaşın, herkesin gördüğünü bir tek siz görmüyorsunuz!.. Elindeki pamuk helva ve şeker tepsisini duvarın üstüne bırakacak, yine karşıdaki duvara çişini yapacak, elini yıkamadan, o pipisini elleyip yıkamadığı eliyle şeker satacak!.. Var mı böyle bir dünya söyleyin bana!.. Yine konteynerin üzerinde sinekler uçuşacak, yanında ızgara kokoreç yapılacak, sinekler bir çöpe bir ekmeğe konacak ama bunu herkes görürken, bizim denetleyiciler görmeyecek!.. Var mı böyle bir dünya söyleyin bana!.. Sonra kalite düştü denilecek!.. Buna şükür edin buna!.. Bugün hâlâ kalitesiz insan geliyor ama yarın öbürgün onu da bulamayacaksınız… Bu başıboşluk devam ederse Saros’umuzu tamamen kaptıracaksınız… Altyapısı hazırlanmayan, su sıkıntısı yaşanan, hacıoğu kararlaması düzenleme yapılan, keşmekeşliğin her geçen gün daha da arttığı Saros’umuzun incisi Erikli Sahilimizi kendi ellerimizle bitirdik!.. Kaliteyi biz düşürdük… Kalitesizliği biz getirdik… Kendi kendine bu kadar kötülük yapan bir topluluk var mı onu bilemeyeceğim ama biz bunu kendimize yaptık… Zararın neresinden dönülse kârdır diyeceğim ama biz batana kadar uğraştık!.. Hadi yine hepsine eyvallah diyelim de, şu sağlık olayını hiç olmazsa es geçmeyelim… Laf olsun diye değil, adam gibi denetleyelim… Açıkta satılan gıdaların hangi koşullarda satıldığını iyi bir takibe alalım… Önce pipisini elleyecek sonra elma şekerini tutup size ikram edecek ne dersiniz ne düşünürsünüz boğazınızdan geçer mi sorarım size… Ama ben, size yapılan bu ikram için ‘Afiyet olsun!’ derim… Hatta ‘Afiyet şeker olsun!’ da derim… Hatta hatta ‘Aman aman çok çok afiyet şekerler olsun!’ derim… Derim tabi… Sizin sağlıklı denetleyemediğinizden ötürü bugün çişli elle şeker satılıyor!.. En başından beri işinizi düzgün yapsaydınız, bugün ne bu görüntüler ortaya çıkardı ne de sağlığımız tehdit altında olurdu… İşte o nedenle size afiyet şekerler olsun efendim!..

Ve bu arada… Yarın Erikli Sahilinde, sayın Valimizin oluru ile, 4 gün boyunca, en az 80 bin kişi ağırlanacak… Çok merak ediyorum bu 80 bin kişi nerede def-i hâcet yapacak!.. Saygılarımla…

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ