Reklam
Reklam

ORGANİK ÜRÜNLER PAZARLARI YAYGINLAŞIYOR

ORGANİK ÜRÜNLER PAZARLARI YAYGINLAŞIYOR
  • 03.12.2019
Reklam

Edirne Valiliği tarafından başlatılan ve köylerde yaşayan kadınlar tarafından üretilen ürünlerin satıldığı organik ürünler pazarları il genelinde yaygınlaştırılıyor.

Edirne Valiliği Çevre Koruma Vakfı Müdürlüğünün destekleriyle, Esetçe ve Kırcasalih beldesinde yapılan Organik Köy Ürünleri Satış Yeri hizmete açıldı.

Havsa Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifinin geçtiğimiz aylarda yapılan açılışının ardından kadınların üretime katkı vermeleri amacıyla başlatılan organik ürünler pazarları, ilçe merkezlerinin ardından beldelerde de açılmaya başladı.

Köylerde yaşayan vatandaşların ve özellikle kadınlar tarafından üretilen; köy ekmeği, bal, peynir, yumurta, el işi ürünleri, organik sebze ve meyveler gibi ürünlerin satışa sunulması amacıyla İpsala’nın Esetçe ve Uzunköprü’nün Kırcasalih beldesinde yapılan Organik Köy Ürünleri Satış Yeri faaliyete geçti.

Edirne Valiliği çalışmaları kapsamında Çevre Koruma Vakfı Müdürlüğü tarafından yapılarak hizmete sunulan Organik Köy Ürünleri Satış Yeri, farklı ürünlerin bir araya getirilerek, tüketiciye doğal gıda marketi hizmeti vermeyi amaçlıyor.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ