Reklam
Reklam

ORKUN ÖZKAYA: “KEŞAN’IN TARIMINA VE EKONOMİSİNE DAMGA VURACAK”

ORKUN ÖZKAYA: “KEŞAN’IN TARIMINA VE EKONOMİSİNE DAMGA VURACAK”
  • 17.03.2020
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Keşan Gıda İhtisas OSB’nin ÇED raporu onaylandığını ve 3 yıla kadar tamamlanmasının planlandığını belirterek, konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Özkaya“İçerdiği 126 adet sanayi parseli ve sanayiciler ile çalışanların her türlü talep ve ihtiyaçlarını karşılayacak teknik altyapı, idari ve sosyal tesisler ile çevreye saygılı yeşil modern ve prestijli bir üretim merkezi olacak şekilde yapılacak olan Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin tarım ürünleri başta olmak üzere et, süt ve süt ürünleri, sebze, meyve alanlarında oldukça önemli bir potansiyeli bulunan Keşan’ın tarıma dayalı ekonomisini yeni ve ileri bir aşamaya taşıyacak. Keşan’ın çehresini değiştirecek, bölgemizin ekonomik kalkınmasına önemli katkılar sağlayacak olan Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Keşan’ı bir üretim ve cazibe merkezi haline dönüştürerek ulusal ve uluslararası alanda Keşan’ın tarımına ve ekonomisine damga vuracak. Üretimde  olduğu gibi gıda sanayinde lider bölgesi olacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Keşan Gıda İhtisas OSB’nin yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlayacağını da belirten Orkun Özkaya, “OSB’de gıda üretimi yapılmasının, gıda ambalaj ve paketleme tesisinin hizmet vermesinin ilçe ekonomimize ve istihdama canlılık katacak.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ