Reklam
Reklam

ORTAK UZMAN AĞI (JEN) TOPLANTISI 3 YAPILDI

ORTAK UZMAN AĞI (JEN) TOPLANTISI 3 YAPILDI
  • 31.08.2021
Reklam

   

                                      “Cross-Thrace Connection”
CB005.2.21.063

“Çapraz Trakya Bağlantısı” Projesi
Ref. No: CB005.2.21.063
Ortak Uzman Ağı (JEN) Toplantısı 3 – Keşan/Edirne – Türkiye

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Liderliğinde, Bulgaristan – Bölgesel Tarih Müzesi – Haskovo ve Bulgaristan “Bölgesel İşbirliği ve Kalkınma İttifakı” Derneği partnerliğinde, Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının ikinci teklif çağrısı kapsamında yürütülmekte olan CB005.2.21.063 sayılı ve “Cross-Thrace Connection”/ “Çapraz Trakya Bağlantısı” isimli projemizin faaliyetleri kapsamında yapılmakta olan Ortak Uzman Ağı Toplantısı (JEN) 23-24 Ağustos 2021 tarihlerinde, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’ndan 5 uzman ve 2 Moderator, Bulgaristan – Bölgesel Tarih Müzesi – Haskovo  ve Bulgaristan “Bölgesel İşbirliği ve Kalkınma İttifakı” Derneği ‘nden toplam 5 uzman, kurum temsilcileri ve proje ekibi üyelerinin katılımıyla Keşan’da gerçekleşmiştir.

Uzman Ağı Toplatıları, ikisi Keşan, ikisi Mineralni Bani – Bulgaristan’da olmak üzere toplam 4 ayrı çalışma toplantısından oluşmakta olup, toplantılarda, Haskovo ve Keşan/Edirne bölgelerindeki kültürel ve tarihi eserlerin kullanımı ve tanıtımı için fırsatlar, uygun turistik gelişme olanakları vb. tartışılmaktadır.

JEN Toplantılarında, Bulgar ve Türk Uzmanlar, Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi Bölgesi’nde turizmin gelişimine yönelik raporlar sunmuştur. Uzmanlar ile yapılan ortak çalışmada, Ortak Bilgi Kitabında bir araya getirilecek veriler ele alınmıştır. Bu Uzman Ağı, Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi Bölgesi’nde, uzmanlar ve kullanıcılar arasında ilişki kurulmasını teşvik etmeyi, sürdürülebilir turizmin gelişimi, yeni bilgi ve iyi uygulamalara ilişkin beklentileri karşılamaya hazır hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Ortak Uzman Ağı (JEN) Toplantıları ile; Haskovo ve Edirne bölgelerinde tarihi miras değerlerinin korunması ve kullanımıyla ilgili sorunlar ve fırsatlar incelenerek analiz edilmektedir. Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi Bölgesi’nde, Turistik potansiyelin geliştirilmesi, tarihi mirasın korunması ve kullanılması için fırsatlar üzerine, analiz ve çalışmalar detaylandırılmaktadır. Dördüncü JEN- Ortak Uzman Ağı Toplantısın’ndan sonra elde edilen çıktılar, sektördeki ilgili paydaşlara dağıtılacaktır.

Bu yayın CCI Numarası 2014TC16I5CB005 olan Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye SÖİ Programı aracılığıyla Avrupa Birliği desteğiyle yayımlanmaktadır. Bu yayının içeriği tamamen Keşan Ticaret ve Sanayi Odası sorumluluğundadır ve hiçbir şekilde Avrupa Birliğinin veya Programın Yönetim Makamının ve Ulusal Otoritenin
görüşlerini yansıtmak için alıntılanamaz.

“Projeye, Interreg-IPA Bulgaristan Türkiye SÖİ Programı aracılığıyla Avrupa Birliği tarafından eş finansman sağlanmaktadır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ