Reklam
Reklam

“ORTAYA ATILAN İDDİALAR, YANLIŞ TEPKİLERE YOL AÇMAKTADIR”

“ORTAYA ATILAN İDDİALAR, YANLIŞ TEPKİLERE YOL AÇMAKTADIR”
  • 06.05.2021
Reklam

Keşan Eğitim ve Dayanışma Federasyonu Başkanı Hasret Dinç, Kırklareli’nin Vize ilçesinde ikamet eden ve sınır bölgesinde vatani görevini yaparken hayatını kaybeden Caner Sarmaşık’la açıklamada bulundu.

Sarmaşık’ın vefatının ardından ortaya bazı iddiaların atıldığını ve bu iddiaların da sosyal medyada farklı boyutlara taşındığını dile getiren Dinç, açıklamasında şunları ifade etti: “Doğruluğu olmadan ortaya atılan iddialar, yanlış tepkilere yol açmaktadır. Merhum askerin vefatı üzerinden yaratılan söylemlerinin hiç bir doğruluğu bulunmamasına rağmen Roman toplumu tarafından bazı tepkilere yol açmıştır. Engellemelerimize rağmen maalesef Keşan’mızda da benzer eylemler meydana geldi. Doğruluğu olmayan söylemlerin sosyal medyada paylaşılması, tepkilerin büyümesine yol açtı.

Doğruluğu kesin olmayan bilgileri paylaşmanın, ülķemizde yaşayan kadim Roman toplumuna zarar verdiği kesin ve nettir. Kendilerinin suç işlediği anlamına gelmektedir.

Yapılan söylemler, resmi bilgi, belge ve kanıtlanmadığı sürece soyut iddialardır. Bir ailemizin ocağına ateş düştüğü unutulmamalı bu ailemiz üzerinden provokasyona benzer hiç bir hareket yapılmamalıdır. Caner Sarmaşık’ın görev yaptığı yer Suriye bölgesidir. İntihar bile olsa bu kardeşimizin Şehit statüsünde olacağını düşünüyoruz.

Keşan Eğitim ve Dayanışma Federasyonu ve Gazi Uzman Çavuş olarak coğrafyamızda yaşayan kadim Roman toplumunu sükûnete davet ediyorum. Ülkemizi ve dünyayı kasıp kavuran bizlerin de bu günlerde pandemi illetine kapanma sürecinde olduğumuz unutulmamalı. Yaptığımız ya da yapacağımız bazı hareketlerin suç oluşturduğunu hatırlatmak istiyoruz. Ayrıca Keşan’da meydana gelen yürüyüşte ortaya çıkabilecek her tür ihtimalini değerlendirip hiç bir sorun çıkmadan gurubun dağılmasını sağlayan tüm polis teşkilatımıza, teşekkür ediyoruz.

Adli ve hukuki sürecin devam ettiğini biliyoruz. Bu sürecin sonunda şehit ailesinin yasal haklarını alacağını düşünüyoruz. Merhuma, Allah’tan rahmet; ailesi ile yakınlarına, sabır ve başsağlığı dileriz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ