Reklam
Reklam

ÖZCAN: “DAHA İYİSİNİ VE DAHA GÜZELİNİ YAPACAĞIZ”

ÖZCAN: “DAHA İYİSİNİ VE DAHA GÜZELİNİ YAPACAĞIZ”
  • 03.04.2024
Reklam

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri’ni kazanarak belediye başkanlığına seçilen Op. Dr. Mehmet Özcan, 5 yıl önce Mustafa Helvacıoğlu’na devrettiği görevi yeniden teslim aldı.

Keşan Belediyesi’nde gerçekleştirilen devir teslim töreni, saat 13.30 sıralarında başladı.

İlçe Seçim Kurulu’nda Keşan Belediye Başkanlığı mazbatasını alan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, eşi Şengül Özcan ile beraberindeki; CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Yenimuhacir Belediye Başkanı Tamer Kıral, Edirne Belediyesi önceki dönem Belediye Başkanı Recep Gürkan, belediye meclisi üyeleri, Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi girişinde, belediye personeli tarafından meşale ve çiçeklerle karşılandı.

HELVACIOĞLU: “ROZETİ BENİM YAKAMA TAKMIŞTI BEN DE KENDİSİNE TAKDİM EDİYORUM”

Kendisini karşılayan belediye personeli ve vatandaşları selamlayan Mehmet Özcan, devir teslim için Keşan Belediye Başkanlığı makamına geçti.

Özcan ile beraberindekiler, Helvacıoğlu ile meclis üyeleri tarafından çiçekle karşılandı. Makam odasında düzenlenen programda Mehmet Özcan, Helvacıoğlu’na Keşan’a yaptığı hizmetlerden dolayı hatıra tabağı hediye etti.

Programda konuşan Mustafa Helvacıoğlu, 2019-2024 yılları arasında Keşan Belediye Başkanlığı görevini yürütme nasibi olduğunu belirterek, “Görevi, bugün Mehmet Başkanıma teslim ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Özcan, Helvacıoğlu’nu uğurladı.

ÖZCAN, PERSONEL VE HALKA SESLENDİ

Daha sonra belediye binası bahçesinde kendisini bekleyen personele ve vatandaşlara seslenmek için Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde kurulan sahneye çıkan Başkan Mehmet Özcan, herkesi selamlayarak şunları söyledi; “İnsanlar fırsatları iyi kullanmalı. Kendi elimle terk ettiğim, sizin elinizle geri aldım. Mustafa kardeşime yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Şimdi çok daha büyük işler yapacağız. Bu seçim Keşan’da sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin galibiyeti ile bitmedi. Türkiye genelinde aldığımız birinci parti unvanı bize çok anlamlı geliyor. Çünkü bu iktidar milletin fiyat artışlarıyla, zamlar ile ne kadar ezildiğinin hiç farkında değildi. Yukarıdan bakıp halkı hiçbir şey bilmeyen canlılar gözüyle görmeye başladılar ama Allah büyük, taş önlerine geliverdi. Hem de kocaman bir Cumhuriyet Halk Partisi kayası… Bundan sonra hem belediye olarak işlerimizi düzgün yapacağız hem de vatandaşlar olarak üzerimize düşeni yapacağız. Türkiye 22 yıldır, hele son 8 yıldır çok şeyler kaybetti. Bunların tekrar geri gelmesi için halkına güvenen, insanından korkmayan iktidarlar lazım. Sizlere layık olmaya çalışacağız. Yaptığımız her şeyin hesabını vereceğiz. Yalanla dolanla 15 yıl işimiz olmadı bundan sonra da olmayacağına emin olun. Biz kazandık, daha iyisini ve daha güzelini yapacağız. Demokrasimiz daha güzel olacak. Şimdi hemen işe başlamamız lazım. Daha gelmeden elektriklerimiz kesilmeye başladı. Gerçek bu. Ne alacağımızı bilmiyoruz. Şimdi sizlerden müsaade istiyorum ve meclis üyelerimiz ile birlikte yapacak işlerimize ‘Bismillahirrahmanirrahim’ diyerek başlayalım.”

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, buradaki konuşmasının ardından, Başkanlık Makamı’nda tebrikleri kabul ederek görevine de resmen başlamış oldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ