Reklam
Reklam

ÖZKAN GÜNENÇ’İ BAŞARILI SAYANLAR PARMAK KALDIRSIN…

Ulaş Demiray
Ulaş Demiray
  • 20.12.2023

Bugünlerde dananın kuyruğu inceldiği yerden kopuyor.. Enez’de CHP’nin ve diğer partilerin adayları birkaç gün içinde belli olacak. Sıradan bir CHP’liyi bile aday gösterseler seçimi çok büyük ihtimalle kazanacak olan bir kasabada kazanacak olanIa değil başaracak olan bir aday bekliyoruz. Enez’in makus talihini değiştirip çağ atlatacak, Enez’i bir Bozcaada veya Trakya’nın Bodrumu seviyesine çıkaracak bir adayın ve kadroların belirlenmesi elbette tek arzumuz… Ne yazık ki CHP’de bu özellikleri taşımayan tek aday adayı Sn. Özkan Günenç’tir. Hala aday gösterilme ihtimalinden söz ediliyor.. Lafı uzatmadan apaçık söyleyeyim; Böyle bir tercih, Enez’in 5 yıl daha yerinde sayması hatta geri gitmesi anlamına gelecektir.

***

Böyle bir tercih ayrıca yeni CHP yönetiminin de yalanlarla halkı uyutmaya başladığının en önemli göstergesi olacaktır.. Başarısız Belediye Başkanlarının aday gösterilmeyeceği duyurulduktan sonra hâlâ Özkan Günenç aday gösterilecekse bunun anlamı “Türkiye’de başarısız Belediye Başkanı yok” demektir. 5 yıl boyunca tek bir çivi dahi çakmamış, hiçbir sorunla ilgili tek satır bir yazı yazarak bile çare aramamış, ileriye doğru hiçbir projesi, hayalleri, iddiası olmayan, her seçimde partinin oylarını düşürmüş, bir belediye başkanı başarılı sayılıyorsa CHP üst yönetimleri bu başarı seviyesini kabullenmekten utanmalıdır.

***

Yazdıklarımın acımasız olduğunu düşünenler olabilir.. İnanın ki sevgili kardeşim Özkan Günenç için bu yazdıklarım bana ızdırap veriyor. Keşke hiç yoksa asgari düzeyde başarılı olabilseydi. Keşke ona ilk gün söylediğim gibi “Hiçbir şey bilmediğini bil” sözümün anlamını kavrayabilseydi. Yürekli olabilseydi.. Tavizler vererek sadece bu kenti batırdığını, kural dışı yönettiğini görebilseydi. Günenç çok iyi bir dost, çok iyi bir insan olabilir ama herkes görüyor ve biliyor ki başarılı bir Belediye Başkanı olamadı. Recep Gürkan’ın aklının Enez’e de yeteceğini sandı, aldandı. Tam tersine.. Onun sayesinde mafyalara bulaştı.

Yine de soruyorum.. GÜNENÇ’in niçin başarılı sayılması gerektiğini, hangi hizmetleri yapıp, Enez’e hangi tesisleri kazandırdığını bilenler de üşenmesinler, yazsınlar.. Biz de öğrenelim.

***

Şimdi bazı aklı kıt yandaşları “Para yok ki… Ne yapsın?” gibi cahilce savunmalar yaparak kendi dümenlerinin devamı peşindeler. Herkes lütfen bir kez daha düşünsün.. Enez’de 5 kuruş dahi harcamadan yapılacak o kadar çok iş var ki.. Örneğin şehir içindeki trafiği “İnsan odaklı” olarak değiştirmek, Kale’ye kadar olan alanda araç parkını yasaklamak para mı istiyor? Yıl boyunca TOKİ’ye, hastaneye, Çataltepe’ye ve Sahil’e düzenli ulaşım sağlamak çok mu zor? Kaç para istiyor? Enez’i tertemiz yapmak için para mı, görgü mü örgütlenmemi gerekli? Ne diyorsunuz? Yılda en az bir kez festival düzenleyerek festival yapmak çok mu para istiyor?

Bizler zamanında 5 kuruş harcamadan yapardık.

***

Özkan Günenç’e Enez’i bir kez daha teslim etmek Enez’in olması gereken yerden haberi olmamak, umursamamak ve sadece kendi çıkarlarına göre karar vermek demektir.. “Ben partime oy veririm” diyerek kul olmaya devam etmek de hem Enez için hem de CHP’nin geleceği için bir yarar sağlamaz. Olması gereken tavır, tüm demokratların, çağdaş insanların, Enez’in geleceğinden kaygı duyanların, Günenç’in de iyiliğini düşünenlerin ellerini taşın altına koymaya karar vermeleridir. Seslerini yükseltmeleri, korkmadan doğru söylemeleri Enez için en doğru tercihte buluşmalarıdır..

***

İddia ediyorum CHP Enez’de seçimi kaybedecekse bunun tek nedeni Özkan Günenç’i yeniden aday göstermek olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ