Reklam
Reklam

PEKCAN: “AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA HELVACIOĞLU KEŞAN’I YÖNETEMİYOR”

PEKCAN: “AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA HELVACIOĞLU KEŞAN’I YÖNETEMİYOR”
  • 20.08.2020
Reklam

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, bugün düzenlediği basın toplantısında, Keşan Belediyesinin bazı çalışmalarını eleştirerek “Keşan Belediye Başkanına bir saygım kalmamıştır.” dedi.

Saat 13.00 sıralarında başlayan basın toplantısına “Yalnızca doğruları ve doğru bildiklerimiz söyleyeceğim. Sizlere yalan söylemeyeceğim, güneşi balçıkla sıvamayacağım.” diyerek başlayan Pekcan, ilk olarak Keşan şehir merkezinde yaşanan sorunlara dikkat çekti.

“AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA HELVACIOĞLU KEŞAN’I YÖNETEMİYOR”

AK Parti’nin ülkede olduğu gibi belediyecilik anlamında da Keşan’ı yönetmekte zorlandığını ifade eden

Recep Pekcan, ilk olarak Muammer Aksoy ve Muhtar Ali Çevikel caddelerindeki beton asfaltta yaşanan sorunları aktararak, “AK Partili Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu Keşan’ı yönetemiyor. Bu <yönetemiyor> lafını çok sonra söylemek, yani biraz daha zaman geçsin isterdim ama bu geçen 1,5 sene içerisinde çok net ortaya çıktı ki Mustafa Helvacıoğlu Keşan’ı yönetemiyor. Bizim geçmişimizle ilgili yaptığı eleştirilerde, birçok şey ayakta dururken yeni yaptığı asfaltlar dökülmeye başladı.” dedi.

Keşan’daki trafik sorunuyla ilgili halen bir şeylerin yapılmadığını kaydeden Pekcan, “Her yer açıldı ve yeniden başa döndük.” diye konuştu.

‘BİR FELAKET’

Kunduracılar Çarşısı’ndaki çalışmaları ‘Bir felaket’ olarak nitelendiren Recep Pekcan, eski halinin şimdikinden daha iyi olduğunu ve esnafın da düzenleme çalışmalarında ziyan olduğunu kaydetti.

SU KESİNTİLERİ…

Keşan Belediyesinin asfalt plenti konusuna da değinen ve eski plentin yerine yenisinin konularak belediyenin kendi asfaltını üretmesinin daha doğru olabileceğini belirten Recep Pekcan, şehir merkezinde yaşanan su kesintileri konusunda da şunları söyledi: “Patlakların büyük bir bölümü asbestli borularda oluyor. Kesildikten sonra yeniden basılan ve tazyikli gelen su boruların bağlantı noktalarında patlamaya neden olduğunu öğrendim. AK Parti Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da buralara yama yapıyor. Asbesli boruyu buldun bu boruyu değiştir işte. Bir sonraki tazyikte burası yeniden patlıyor. Dolayısıyla Mustafa Helvacıoğlu Keşan’ı yönetemiyor.”

OSB’YE SU VERİLMESİ…

Pekcan, Belediye Meclisi toplantısında görüşülen Organize Sanayi Bölgesi’ne içme ve kullanma suyu verilmesi konusundaki taleple ilgili de bu ihtiyacın Keşan şebekesinden karşılanamayacağını belirtti.

“BU BİR SİYASİ MALZEME DEĞİL, EKMEK DAVASIDIR”

Keşanlı pazarcıların çevre ilçelerdeki pazarlara alınabilmesi için birçok irtibatta bulunduklarını ve hatta Ankara’ya da giderek çözüm aradıklarının altını çizen Pekcan, “Bu konuyla ilgili yaptığımız ziyaretlerde fotoğraf çektirip basınla paylaşmadık. Bu bir siyasi malzeme değil, pazarcı esnafımızın ekmek davasıdır. Herkes bu süreçte kimin ne kadar mücadele verip-vermediğini çok iyi biliyor. AK Parti Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu bu süreçte, sorunun çözülmesi için çok daha aktif ortalarda görülmesini isterdi. Ama çok önemsemediğini düşünüyorum. Bu konuda çözümlenemeyen bir tek Şarköy kaldı. Onunla ilgili da herkes elinden geleni yapıyor ve en kısa zamanda o sorun da aşılacaktır.” şeklinde konuştu.

“MİNİBÜSLERDEKİ ENGELLİ RAMPALARI ÇALIŞMIYOR, NEDENİ DE KALDIRIMLAR UYGUN DEĞİL”

25 Nolu Keşan Şehiriçi Minibüsçüleri ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyelerinin yaşadığı sıkıntılara da değinen Recep Pekcan, “Buradaki arkadaşların araçları değiştirildi. Özellikle engelli rampalı araçlar alındı. Ancak bu araçlardaki engelli rampaları kullanılamıyor. Nedeni de kaldırımlar uygun değil. Belediye Başkanım <ilk işim> dediği ve şimdiye kadar bir şey yapmadığı kaldırımlara uygun olmadığı ve rampaların çalışamadığı için engelli arkadaşlarımız bu minibüslerden faydalanamıyor. Belediye Başkanı bu kenti yönetemiyor.” dedi.

“İÇKİLİ RESTAURANT İLE BİRAHANE ARASINDAKİ FARK NEDİR?”

Keşan’daki birahanecilerin halen açılmadığını ve bu nedenle birahaneci esnafının büyük ekonomik zorluk çektiğini vurgulayan Pekcan, faaliyetlerini sürdüren içkili restaurant ile kapalı olan birahanecinin arasındaki farkın ne olduğunu sordu ve bu konuda haksızlık yapıldığına işaret etti.

“BAŞKAN HELVACIOĞLU, TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALADI”

Parkomatlarla ilgili de Başkan Helvacıoğlu’nu eleştiren Recep Pekcan şunları dedi: <Parsel parsel kiraya verdiğiniz, sattığınız yollardaki parkomatları kaldıracağım> dedi. Geldiğinde işi firmanın süresi bitince yeniden parkomat ihalesine çıkmak oldu. Parkomatlarda kiralanan yollar neredeyse ikiye katlandı. Söylediğinin tersini yaptı daha doğrusu tükürdüğünü yaladı. Daha önce çalışanlar işinden oldu ve oraya AK Parti’li ile MHP’li arkadaşları doldurdu.”

Pekcan, “Keşan Belediye Başkanı Keşan’ı yönetememekten öte belediye binasını bile yönetemiyor.” Diyerek, Keşan Belediyesi Pazaryeri Kompleksi’nde yaşanan olumsuzluklara da dikkat çekti.

“BİNAYI BİZ YAPTIK AMA SEN YAŞATMAKTA BİLE BECERİKSİZSİN”

“Binayı biz yaptık ama sen yaşatmakta bile beceriksizsin.” diyerek sözlerini sürdüren CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, kapalı otoparka girmesi yasak olan LPG’li araçların belediye otoparkına nasıl alındığını sordu.

“BELEDİYE BAŞKANIMA BİR SAYGIM KALMAMIŞTIR”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun Erikli Sahili’nde yaptığı halk toplantısıyla ilgili de konuşan Pekcan, “O toplantıda Belediye Başkanının hali, tavrı, CHP’yi haksız yere suçlaması nedeniyle artık benim Belediye Başkanıma bir saygım kalmamıştır. Bu saatten sonra makama bir saygım var umarım o makama olan saygıyı da yitirmeyiz.” diye konuştu.

Sözlerine Erikli Sahili’nde yaşanan su sorunu hakkında konuşan Recep Pekcan, bu konuda Mustafa Helvacıoğlu’na birçok yetki verildiğini ancak bu güne kadar bir çalışma yapılmadığına dikkat çekti.

Erikli Sahili’ndeki arıtmanın ömrünü tamamladığını ve artık deşarj yapamadığına dikkat çeken Pekcan, arıtmadaki sorunun da en az su kadar önemli olduğunu ve bir an önce çözümlenmesi gerektiğini söyledi.

Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi’nde bugüne kadar görev yapan tüm yöneticileri alından öptüğünü kaydeden Recep Pekcan, “Bu kadar zor şartlar altında her türlü işi yapmayı başlardılar. Ama koskoca belediye bir yaz içinde çöktü. Ülke bir tarafa savruluyor, Keşan bir tarafa savruluyor.” diyerek, Yayla Sahili’ndeki sorunları da dile getirdi.

Sahillerde yapılan kiralama konusunda da eleştirilerde bulunan Pekcan, bu konuda Cumhuriyet Halk Partisi’nin suçlanmaması gerektiğinin altını çizdi.

Recep Pekcan, sahillerin kiralanmasını yapan MUÇEV’le ilgili yarın 2500 itiraz dilekçesinin verileceğini de söyledi.

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM BELEDİYE BAŞKANINA”

Sazlıdere Sahili’ne yapılması planlanan FSRU Limanı’yla ilgili Helvacıoğlu’nun tavrını bir kez daha soran Pekcan, açıklamasını şu sözleriyle tamamladı: “Belediye Başkanı ne MUÇEV ne de FSRU konusunda tavır geliştirmedi. Tavır geliştirmememiz için de bir sürü laf söyledi. FSRU’ye karşı mısın, değil misin? Hiçbir şey söylemiyor. Ama ben söyleyeyim karşı falan değil. Ben hakkımı helal etmiyorum belediye başkanına. Sahillerin peşkeş çekilmesi konusunda, MUÇEV, FSRU konusunda Keşan Belediye Başkanı olarak Keşan’da yaşayan insanların hakkını hiçbir şekilde korumamıştır. ”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ