Reklam
Reklam

PEKCAN: “MOBBİNG DEĞİLDİR UMARIM”

PEKCAN: “MOBBİNG DEĞİLDİR UMARIM”
  • 12.02.2020
Reklam

Keşan Belediyesinde çalışan 26 işçinin yerinin değiştirildiği iddialarına karşın, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan açıklama yaparak, “Umarım bu mobbing değildir.” dedi.

Konuyla ilgili araştırmalarının devam edeceğini ve yer değiştirmelerin bir süre daha süreceği bilgisine ulaştıklarını da kaydeden Pekcan, bunun bir mobbing uygulama olduğunu düşündüklerini ifade etti.

Mobbingin kelime anlamını da tanımlayan Recep Pekcan, “Mobbing ya da bezdiri; bir grup insanın, bir kimseye veya başka bir gruba sosyal kabadayılık yapmasıdır. Psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, taciz, rahatsız etme veya sıkıntı verme, yıldırma, iş yerinde psikolojik terör anlamlarıdır. Ağır bir tanımlama ve öyle değildir umarım.” dedi.

Konunun çok yeni olduğunu ve yeterli araştırmanın ardından kamuoyunu da bilgilendireceklerini belirten Pekcan, şunları dile getirdi: “Emekliliği gelen arkadaşlar çöpe gönderilmiş diye duyuyoruz, bunlar doğru olmayabilir, duyduklarımızı söylüyorum. Sendikalarda görevli ve Cumhuriyet Halk Partili ağırlıklı arkadaşların yerleri değişiyor. Bunu daha önce de yaptı başkan, hatta günlük yaptı. Müdürü değiştirdi, onu oraya koydu. Ne yapmaya çalıyor? Üstelik daha önce yaptığı bir kamuoyu araştırması var. Orada belediye işçilerinden memnuniyet bayağı yüksek çıkıyor. İnsanlar bu halden memnunken, ne yapmaya çalışıyor? Orada bir karmaşa var, bir mobbing uygulama var, araştırıyoruz.

İnsanların huzurunu kaçırmamakta yarar var. İnsanları işlerini güçlerini yapıyorlarsa, yapmaya devam etsinler. Bezdirmekle, herhangi bir yerden alıp çöpe verdiğiniz insanlarla, Cumhuriyet Halk Partiliyse eğer bezdiremezsiniz. Ama yazıktır, günahtır, onların da aileleri var, işleri var. Bu şekilde davranış tamamen siyasi bir davranıştır ve kesinlikle onaylamıyoruz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ