Reklam
Reklam

PEKCAN: “PARTİMİZİN MENSUBU OLMAKTAN ONUR DUYUYORUZ”

PEKCAN: “PARTİMİZİN MENSUBU OLMAKTAN ONUR DUYUYORUZ”
  • 09.09.2021
Reklam

Bugün, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 98. kuruluş yıldönümüm kutlandı. Kutlama kapsamında, CHP Keşan İlçe Başkanlığı tarafından, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Saat 09.30 sıralarında başlayan törene; CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Beyendik Belediye Başkanı Muhammed Örnek, CHP Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır, CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Şevik, CHP İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Törende, Recep Pekcan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı ve ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Pekcan programda yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Günlerden 9 Eylül ve güzel İzmir’imiz düşman işgalinden kurtuldu. Tam 1 yıl sonra 9 Eylül 1923 tarihinde Ulu Önderin bize emaneti olan partimiz kuruldu. Demokrasi ve insan hakları, insan hak ve özgürlükleri, adaletin savunucusu, dış güçlere boyun eğmeyen, Atatürk ilkelerinin yaşatılmasının yılmaz savunucusu olan partimiz bugün 98 yaşında. Bizlere düşen hep yaptığımız gibi bu yolda, Ulu Önderimizin gösterdiği hedefe CHP’ye emek veren partililerimiz, gönül verenler ve halkımızla birlikte kendimizi, evdeki ailemizi, yarın ne olacağımızı düşünmeden hep birlikte yürümektir. Başta Atatürk olmak üzere, Türkiye’yi bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize emek ve gönül verenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Sosyal demokrasinin evrensel ilkesini benimsemiş olan Cumhuriyet Halk Partisi mensubu olmaktan onur duyuyoruz. Partimizin 98’inci kuruluş yıldönümünü kutlarız.”

Konuşmadan sonra program sona erdi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ