Reklam
Reklam

PEKCAN VE SARIKEÇE: “HER İKİMİZ DE GÖRÜŞLERİMİZE SAYGILIYIZ”

PEKCAN VE SARIKEÇE: “HER İKİMİZ DE GÖRÜŞLERİMİZE SAYGILIYIZ”
  • 13.03.2020
Reklam

22 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulda göreve gelen İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ve Yönetim Kurulu üyeleri, bazı ziyaretlerde bulundu.

İYİ Parti’li yöneticiler, bugün yapılan ziyaret etkinlikleri kapsamında CHP Keşan İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Saat 16.00 sıralarında başlayan ziyarette bir araya gelen CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan ve İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Pekcan ve Sarıkeçe, basın mensuplarından gelen Tekel Meydanı isminin Alparslan Türkeş Meydanı olarak değiştirilmesi konusunda CHP ve İYİ Parti’li meclis üyelerin farklı oy kullanmasıyla ilgili, “Kırgınlığımız yok. Bu konuda her ikimiz de görüşlerimize saygılıyız.” dedi.

Alparslan Türkeş’in isminin bir caddeye verilmesi konusundaki düşüncelerinin değişmediğini dile getiren Sarıkeçe, Tekel Meydanı’nın isminin değiştirilmek istenmesiyle ise şunları söyledi: “Bir sözün arkasındayız ve o zaman da bir duruş sergilemek zorundaydık. Buradaki amaç bir devlet büyüğünün ismini vermek değil, bizi orada kıstırmak, sıkıştırmaktı. Bu konudaki kişisel kanaatim ise şehre mal olmuş bazı yerlerin isimlerinin değişmesini hoş görmüyorum. Fırsatı her eline geçiren bu isim değişikliğini yaparsa bunun sonu gelmez. Böle bir meydanın isim değişikliği ile ittifakımız çatırdamaz. Bu konudaki beklentiler boşa çıkar. Bizim çok daha önemli işlerimiz var. Meydan kavgası yaparken ülkemiz elden gidecek.”

Bu konuda konuşan CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan da, “İYİ Parti ve MHP’li meclis üyesi arkadaşlarımızı gayet iyi anlayabiliyorum. Bu iyi niyetli bir iş değil. Olayın taşınışı, buraya getirilişi ve hatta bitmeden devam ettirilmesi başka şeyler düşündürüyor. Bu konuda İYİ Parti ile biz çatlar mıyız diye düşünmüşler. Kentin bir hafızası var ve oynamamak lazım. Bunun sonunu bulamayız. Herkesin çok sevdiği isimler var. Bu isimleri verebiliriz ancak birileri gelip isimleri değiştirir sonra başka birileri gelip o ismi yine değiştirir, bu böyle olmaz. Alparslan Türkeş arkadaşlarımız için önemli bir isim olabilir ve ben de buna saygı duyuyorum. Bu konuda neden insanları tartıştırıyorsunuz ki. Burada bir Atatürk büstü ve buradaki büstün değişmesi olayı başka bir yere götürür. Bunları konuşmak istemiyorum. Burada bir iyi niyet yoktur. Biz hâlâ bu tür isimler değişmemesinden yanayız. Halk bunu yargılıyor ve insanlara bunun cevabını vereceklerdir. Bizim için bu konu kapanmıştır. İYİ Parti ile hiçbir sıkıntımız yoktur. Bir tavrımız yok, saygı duyuyoruz.” dedi.

Ziyaret daha sonra sohbet eşliğinde devam etti.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ve Yönetim Kurulu üyeleri, gün içerisinde Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin ile bazı sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret etti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ