Reklam
Reklam

PEKCANLI, SEBEP OLANLARDAN AÇIKLAMA İSTEDİ…

PEKCANLI, SEBEP OLANLARDAN AÇIKLAMA İSTEDİ…
  • 25.06.2019
Reklam

Cumhuriyet  Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) Türkiye  sıralamasında 25. olan Edirne’nin başarı grafiği ile ilgili açıklama yaptı.

Pekcanlı, Edirne’nin başarı grafiğinin düşmesine sebep olanlardan da açıklama istedi.

Fevzi Pekcanlı, “Geçmiş yıllarda Türkiye sıralamasında 1.lik, 2.lik, 3.lük sıralarında yer alan  Edirne’nin geçen yıl ve bu yılda başarı oranının düşmesinin nedenlerini Milli Eğitim Müdürünün, bozuk eğitim sisteminden sorumlu AKP İl Başkanının ve Edirne AKP Milletvekilinin açıklamasını bekliyorum.” dedi.

Eğitim sisteminde  sürekli yapılan değişikliğin öğrencilerin dengesini bozduğunu savunan Pekcanlı, “Ayrıca eğitim kadrolarını değiştirerek eğitim durumunu bilmeyen kişilerin idari kadrolara getirilmesi eğitimi içinden çıkılamaz hale getirmiştir.” şeklinde konuştu.

Edirne’de eğitim öğretimin her geçen gün kötüye gittiğini de vurgulayan Fevzi Pekcanlı, şöyle dedi: “Milli Eğitim Müdürü, AKP İl Başkanı ve AKP Milletvekili bu gidişe sahip çıkmazsa biz önümüzde ki yıllarda Edirne’yi son sıralarda göreceğiz. Edirne’yi yine 1.sıralarda görmek istiyoruz. Edirne gibi kente bu yakışır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ