Reklam
Reklam

PERSONELİN DEĞİL, BAŞKAN HELVACIOĞLU’NUN GELMESİNİ İSTİYORLAR

PERSONELİN DEĞİL, BAŞKAN HELVACIOĞLU’NUN GELMESİNİ İSTİYORLAR
  • 24.06.2020
Reklam

Her sağanak yağmurda kabus dolu anlar yaşayan Aşağı Zaferiye Mahallesi Adalı Caddesi sakinleri, artık birilerinin, yaşadıkları soruna çözüm bulmasını istiyor.

3 yıldır sağanak yağmurda evlerinin bodrumlarını kanalizasyon basan cadde sakinleri, klozetlerinden, giderlerinden ve hatta yoldan içeriye giren suları hasta olmak pahasına yağmur altında dışarı atmaya çalışıyor.

Her yağmurda genç yaşlı, kadın erkek demeden caddede adeta seferberlik ilan edildiğini belirten vatandaşlar, sadece karşıdan bakmakla yetinen ve sorunlarına çare olamayan belediye personelini değil, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu mahalleye davet etti.

COVİD-19 pandemisiyle mücadele döneminde evlerinden dışarıya çıkmadıklarını ancak evlerini basan kanalizasyon atıkları nedeniyle hasta olduklarını ve hastanede tedavi gördüklerini vurgulayan mahalle sakinleri, “Komşularla karşılıklı su atıyor, ertesi gün de acil serviste karşılıklı yatıyoruz. Yağmur yağarken belediyenin telefonları açılmıyor, yağmurdan sonra da gelen görevli ölçüp biçip gidiyor. Her gelen başka bir görevlinin geleceğini söylüyor, giden bir daha da dönmüyor. Belediye personelimiz, soruna çare bulmak yerine bodrumunuza malzeme koymayın diyerek bizlere akıl veriyor. Bu sorunu 3 yıldır yaşıyoruz. Keşan Belediyesi de 3 yıldır bizleri kaderimize terk etti. Sorunumuza çare bulunamıyor. Seçim zamanında kapılarımızı çalıp hatırımızı soran Keşan Belediye Başkanımızı ve diğer yöneticileri caddemize bekliyoruz.” dedi.

“Çok zor durumdayız.” diyerek yaşadıkları soruna artık isyan eden cadde sakinleri, çözüm istediklerini vurguladı.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ