Reklam
Reklam

POLİS LİMANDA GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

POLİS LİMANDA GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI
  • 18.07.2019
Reklam

Saros Körfezi’ne kıyısı olan Enez’deki yerel balıkçılar ve birçok kişi limana getirilen trol teknelerinin uzaklaştırılmasını istedi. Polis, çevrede güvenlik önlemi alırken, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç‘in tekne sahipleriyle görüşmesi sonucu trol tekneleri limana yanaştırılmadı.
Geçen yıl Mart ayında, Enez Limanı’nda meydana gelen olayda, balık restoranı işletmecisi Halil Çayır (44), gırgır ve trol teknelerinde çalışan D.B. (19) ve T.C. (16) tarafından bıçaklanıp öldürüldü. Olayın tepki toplaması üzerine gırgır ve trol tekneleri limandan uzaklaştırıldı. Teknelerinin limana getirildiğini duyanlar, bölgede toplandı. Enez Limanı’nda pankart ve dövizler açan birçok kişi, Saros Körfezi’nde gırgır ve trol ağlarıyla balık avlanmasını istemediklerini belirtti. Polis ekipleri de limanda geniş güvenlik önlemi aldı.
Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç ve emniyet yetkilileri, sahil güvenlik botuna binip limana yarım mil açıkta bekleyen trol teknelerine giderek, sahipleriyle görüştü. Görüşmenin ardından limana dönen Günenç, tekne sahipleriyle anlaşmaya varıldığını ve bir süre için trol teknelerinin Enez Limanı’na uğramayacağına söyledi. Tekneler, bir süre sonra uzaklaştırıldı. Limanda bekleyenler ise dağıldı. (DHA)

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ