Reklam
Reklam

PROJE İÇİN YAKLAŞIK 1 MİLYON 500 BİN TL’LIK BÜTÇE AYRILACAK

PROJE İÇİN YAKLAŞIK 1 MİLYON 500 BİN TL’LIK BÜTÇE AYRILACAK
  • 07.07.2021
Reklam

Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mücahit Erdoğan yaptığı açıklamada, Erikli Yayla ve Danişment mücavir alanları arasında bulunan sahanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile rehabilite edileceğini kaydetti.

HER GÜN 50 TON ÇÖP KEŞAN’DA BULUNAN DÜZENLİ DEPOLAMA SAHASINA TAŞINACAK

Keşan Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na hazırlanıp sunulan rehabilite projesi ile Erikli ve Danişment arasında bulunan Koruklu mevkisindeki yıllardır süre gelen çöp sorunu çözüme kavuşacak. Her gün 50 ton çöp Keşan’da bulunan düzenli depolama sahasına taşınacak.

ALANDA MİKROP VE SİNEĞE KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, alandaki kötü görüntünün bundan sonraki yıllarda olmayacağını dile getirerek şunları kaydetti: “Söz konusu alanda Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Veterinerlik İşleri Müdürlüğümüz ile koordineli çalışarak, gereken önlemleri alıyoruz. Erikli, Yayla ve Danişment arasında bulunan alanda, mikrop ve sineğe karşı ilaçlama çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Önümüzdeki sezondan itibaren, söz konusu alana bir daha çöp atılmayacak. Keşan Belediyesi olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza sunduğumuz proje kapsamında, söz konusu alanın rehabilitasyonunu gerçekleştireceğiz.”

AKTARMA İSTASYONU KURULACAK ÇÖPLER ELEKTRİĞE DÖNÜŞECEK

Açıklamasının devamında, söz konusu alana GÜNEKAB işbirliğiyle bir aktarma istasyonu kurulacağını da dile getiren Mücahit Erdoğan, “Aktarma istasyonunun kurulmasıyla çöpler Paşayiğit Mahallemizde bulunan Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesislerine taşınacak. O alana bir daha çöp atılmayacak. Erikli, Yayla ve Danişment sahilinden günde 12 kamyon evsel atık topluyoruz. Önümüzdeki yazdan itibaren mevcut alana çöp dökülmeyecek.” dedi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ