Reklam
Reklam

RASİM ERGENE CADDESİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI

RASİM ERGENE CADDESİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI
  • 19.11.2021
Reklam

Keşan Belediyesi tarafından yol, kaldırım ve ışılandırma düzenlemesi yapılan Rasim Ergene Caddesi’nin açılışı, bugün gerçekleştirildi.

Taksi Park önünde geçekleşen ve saat 12.00’de başlayan açılışa; Edirne Valisi Ekrem Canalp, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, Rasim Ergene’nin ailesi, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

HELVACIOĞLU: “BU GÜZEL YOLLARDA BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”

Törende ilk olarak konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Kurtuluşumuzun 100. yıl dönümüne bir adım kala, Keşan’ımıza yakışan bir çalışmamızın daha açılışını gururla sizlere sunmak istiyorum. Keşan’ımızın her noktasında nice gayretlerle başlattığımız yol ve kaldırım seferberliği kapsamında, bugün de Rasim Ergene Caddemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu caddemiz ile birlikte Paşayiğit Caddesi, Millet Caddesi ve Necati İşcan caddelerimiz kısa sürede tamamlandı. Yol medeniyettir dedik. Bu güzel yollarda birlikte yürüyeceğiz dedik. İnandık mı yaparız dedik ve çok şükür görev süremiz boyunca toplamda 50 km’lik yol ve kaldırım çalışmasını tamamladık. Merhum Belediye Başkanımız Rasim Ergene’ye yakışır bir caddeyi ilçemize kazandırdık. Bizim üslubumuz; sözümüzü eser ve hizmetler ile söylemektir. Göreve gelirken de ifade ettiğimiz gibi Keşan’da önceliğimiz yol ve kaldırımlar olacak dedik. Vatandaşlarımızın, yaşlılarımızın, engellilerimizin, çocuklu annelerimizin daha konforlu yollarda seyahat etmesini öncelikli hedef kıldık. Konfor demişken yenilediğimiz tüm cadde ve sokaklarımıza, gerçek konfor katma vizyonunu da geliştirdik. Sadece asfalt dökmek bu vizyonu yansıtmıyordu. Bakın gördüğünüz gibi modern yaya ve yol çizgileri, durakları, mobilyaları, kaldırımları, refüjleri, duraklama cepleri, ağaçlandırmaları, aydınlatmaları sokak donatıları ve tüm estetiği ile hayat bulan yaşam alanları hazırladık. Sadece araçlara değil insanımıza konfor sağlayacak bir yol vizyonu geliştirdik. Bizler sizlerin takdiri, enerjisi ve dualarıyla, şehrimizde her mahallemizin gelişimini hızlandıracak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Devam etmekte olan ve yapımına başlanacak çalışmalar ile birlikte daha nice konforlu cadde ve sokaklarımız olacak. Biz de bu çalışma azmi, sizler de bu heyecan varken, Keşan’ımız adına daha nice kazanımlara imza atacağız. Şunu çok iyi biliyoruz ki birlikte oluşturulan her zenginlik çok kıymetlidir. Bu anlamda ben başta sayın valimiz olmak üzere, Edirne milletvekilimize, il ve ilçe başkanlarımıza,  Karayolları Genel Müdürümüze, canla başla çalışan birimlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah yolumuzu açık etsin Keşan’ımıza hayırlı olsun.” dedi.

EKREM CANALP…

Edirne Valisi Ekrem Canalp de şunları söyledi. “İnsanoğlu her zaman öncelikli hayal kurmalı. Kurmuş olduğumuz her hayal gerçekleşmeyebilir ama o hayallerden bazıları mutlaka proje haline gelmeli. Yapmış olduğumuz her projenin tamamı da hayata geçmeyebilir ama yapmış olduumuz projelerden bazıları da uygulamaya geçmeli. Uygulamaya koymuş olduğumuz projelerde kente de, kentin içinde yaşayan insanlara da değer katmalı, yeni bir vizyon oluşturmalı. Bugün uygulamaya konmuş olan bu proje de Keşan’a yepyeni bir vizyon katıyor. Sağ olsun belediye başkanımız dün gece hani gururla bahsetti ya ben diğer ülkelere giderdim. Niye eksik niye eksik diye. İlk defa olduğunda Keşan’ı gece olarak gördüğüm de niye eksik demedim, niye bu kadar fazlası var dedim dedi. Kendisi video çekmiş o videoyu bana da gösterdi. Aynen böyle olmalı başkanım. Yani yapmış olduğunuz işler kente de Keşan’a da değer katmalı, yeni bir vizyon oluşturmalı. Dünle bugün aynı olmayacak emin olun bu cadde üzerinde yürüdüğünüz zaman, bu kaldırımların üzerine yeniden bastığınız zaman, insanların duyguları da, düşünceleri de kente bakış açıları da farklı olacak. Aslında bugün burada bulunurken, bakıyoruz asfaltımız yenilenmiş, gayet de güzel başkanımızı tebrik ediyoruz. Üzerine gayet de güzel çizgileri çekilmiş. Yan tarafına kaldırımlara bakıyorsunuz bütün kaldırımları yenilenmiş, olması gerektiği şekilde yepyeni bir dizayn ile oluşmuş. Yanı başına bakıyorsunuz taksi durağımız var, o da yenilenmiş kente değer katacak şekilde estetik değer katacak şekilde yenilenmiş arka tarafa bakıyoruz park yapılmış. Dolayısıyla da şöyle etrafa baktığınız zaman her şeyde kentin yenilendiğini yeniden yapılandığını görebiliyoruz. Bunları kimler yapıyor elbette ki belediyelerimiz yapıyor. Yani temel görev temel misyon belediyelerimize ait. Bu işin omurgası da belediyelerimizin üzerindedir. Aynen belediye başkanımız Mustafa beyin ifade ettiği gibi, hem kendisi çalışıyor hem de ekibi harıl harıl çalışıyor. Aynı zamanda STK’lar ve muhtarlarımızla istişare halinde bu hizmetler yapılıyor. Bunlar yapılırken de bize düşen görev nedir derseniz. Bu çalışanlara emek verenlere üretenlere destek olabilmektir. Ben de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Keşan Belediyemizin yapacağı her türlü hizmette kendilerine destek olacağımızı buradan açıkça ifade etmek istiyorum. Sayın başkanım siz çalışın siz çalıştıkça biz de sizlere destek olmaya devam edeceğiz. Keşan’ın kurtuluş günü de kutlu olsun.”

Konuşmaların ardından, caddenin açılışı yapıldı ve açılış kurdelesi, Vali Ekrem Canalp, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve konuklar tarafından kesildi.

Rasim Ergene’nin yakınları caddenin yeni düzenlemesi nedeniyle Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ