Reklam
Reklam

RECEP PEKCAN: “ÇİZGİMİZ HİÇ BOZULMAYACAK”

RECEP PEKCAN: “ÇİZGİMİZ HİÇ BOZULMAYACAK”
  • 03.12.2019
Reklam

Recep Pekcan, bugün düzenlediği toplantıda, CHP Keşan İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı.

CHP Keşan İlçe Başkanlığında düzenlenen ve saat 12.30 sıralarında başlayan toplantıya, CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, Beyendik Belediye Başkanı Muhammed Örnek, parti yöneticileri, il genel meclisi ve Keşan Belediye meclisi üyeleri, CHP’nin önceki dönem Keşan Belediye Başkan adayı Şenol Yalı ile çok sayıda partili katıldı.

 

YILDIZ: “KONGRELERDE KAZANAN HER ZAMAN CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLMUŞTUR”

Toplantının açış konuşmasını yapan CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır iyi bir seçim süreci geçirdiklerini belirterek şunları söyledi; “Bu bir hizmet yarışıdır. Rekabet içerisinde görülsek de bu salonlardan kol kola ve omuz omuza çıkmış, mücadelemizi büyüterek partimizi deha ileriye taşımak için bir birimize destek olmuşuzdur. Kongrelerde kazanan her zaman Cumhuriyet Halk Partisi olmuştu. Recep Pekcan’ın adaylığının hayırlı olmasını temenni ederek sözü kendisine bırakıyorum.” dedi.

Toplantıda daha sonra sözü CHP Keşan İlçe Başkan adayı Recep Pekcan aldı.

PEKCAN “ÇİZGİMİZ HİÇ BOZULMAYACAK”

Konuşmasına “Biz o kadar büyük bir parti ve büyük bir aileyiz ki bizde koltuk ya da makam önemli değildir.” diyerek başlayan Pekcan, “Yola çıktığımızda çizgimiz hiç bozulmayacak; bozulduğunda en sert eleştirilerinize açığız.” diye konuştu.

30 yıllık bir emanetin kaybedildiğini ve bunun da tüm partililere çok ağır geldiğini vurgulayan Recep Pekcan, “Geçmiş süreci, hepimiz kendimizi yargılayarak gözden geçirmemiz lazım. Önce kavgayı bir kenara bırakmamız lazım. Çünkü dışarıda bir birimizi eleştirdiğimiz sürece birbirimize zarar verdiğimiz kadar partimize de zarar vermiş oluyoruz. İlk olarak bunları bir kenara bırakacağız. Sloganımız da ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.’ Bunu başarmak için hep birlikte mücadele etmek zorundayız. İlçe kongresinde kısmet olur da göreve gelirsem, hep birlikte yapacağımız çok şey var. Bunları yaparken de acımasızca hesaplaşmamak lazım.” şeklinde konuştu.

“KOLTUK İÇİN SİYASET YAPMAK İSTEYENLERLE KUCAKLAŞMAK İSTEMİYORUM”

Kongreden sonra herkesle kucaklaşmak istediğini ancak bir şartının olduğunun altını çizen Pekcan sözlerini şöyle sürdürdü: “Koltuk ve kendisi için siyaset yapmak isteyenlerle kucaklaşmak istemiyorum. İnsani nitelikleri tutmayan, yaşamında doğru düzgün bir çizgisi olmayan arkadaşlarla da kucaklaşmak istemiyorum. Belki bu tür insanlar 3-5 kişi belki de aramızda yoktur. Kararlılıkla özveriyle, kendimizi düşünmeden bir olmak için kavgayı bırakarak sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanması için çalışmaya devam edeceğiz. Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Tökezlesek de, düşüp kalsak da, engellenmeye çalışılsak da bu yoldan asla dönmeyeceğiz. Kongreden sonra tüm Keşan halkıyla kucaklaşmak için yolumuza devam edeceğiz. 30 yıllık emanetimizi geri almak için durmadan çalışacağız.”

Recep Pekcan, toplantıya katılımlarından ötürü partililere teşekkür ve tebrikleri de kabul etmesiyle sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ