Reklam
Reklam

RESİM VE FOTOĞRAF YARIŞMALARINDA SONUÇLAR AÇIKLANDI

RESİM VE FOTOĞRAF YARIŞMALARINDA SONUÇLAR AÇIKLANDI
  • 26.05.2022
Reklam

Keşan Belediyesinin, Keşan’ın kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında ilkokul ve ortaokul düzeyinde resim, lise düzeyinde de düzenlediği fotoğraf yarışmasında jüri değerlendirmesi sonucu sonuçlar belli oldu.

Gelecek nesillere daha iyi bir çevre bırakmak amacıyla düzenlenen ödüllü yarışmalar; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik üç ayrı kategoride gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen yarışmalar, Keşan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinesinde yapıldı.

Şehit Polis Ahmet Can Ortaokulu Görsel Sanatlar öğretmeni Meral Çalı, Gazi Özel Eğitim Uygulama Okulu Görsel Sanatlar öğretmeni Ayşegül Çam, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ve Belediye Sanat Merkezi görevlileri; Resim İş öğretmeni Mustafa Irmak, Mehmet Ali Kuş ve Seda Havale’den oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu İlkokul düzeyindeki çocuklar için “Çocuğun Gözünden Çevre”, konulu yarışmada, Rasim Ergene İlkokulundan Nisa Öztürk 1., Rasim Ergene İlkokulundan Melek Öztürk 2., Anafartalar İlkokulundan Ece Naz Sinecek de 3. oldu.

Ortaokul düzeyindeki çocuklar için “İklim Değişikliği” resim yarışmasında ise Yekta Baydar Ortaokulundan Ali Akça 1., Özel Nevzat Kahraman Ortaokulundan Güneş Simay Sezen 2., Özel Keşan Doğru Cevap Ortaokulundan Ece Buğlem Dıngırdan da 3. oldu.

Lise düzeyindeki gençler için de “Doğa Seni Bekler” konulu fotoğraf yarışmasında da jüri, Özel Keşan Batı Koleji Anadolu Lisesinden Beyza Yücel’i 1., Keşan Fen Lisesinden Rümeysa Kır’ı 2., Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinden Mustafa Enez Songun’un fotoğrafını 3. olarak belirledi.

Keşan Belediyesinin doğa ve çevre sorunlarına farkındalık oluşturmak ve gelecek nesillerde daha yaşanabilir bir çevre bilinci bırakmak amacıyla düzenlediği yarışmalarda İlkokul düzeyindeki “Çocuğun Gözünden Çevre” Konulu çevre yarışmasında; 1.’ye bisiklet, 2.’ye scootter, 3.’ye de resim seti, Ortaokul düzeyindeki iklim değişikliği konulu resim yarışmasında 1.’ye tablet, 2.’ye bisiklet, 3.’ye de bluetooth kulaklık, liseler arası doğa seni bekler konulu fotoğraf yarışmasında 1.’ye laptop, 2.’ye tablet, 3.’ye de akıllı saat hediyeleri verilecek.

Yarışmaya katılan tüm resim ve fotoğraflar Çevre Koruma Haftası’nda Keşan Belediyesi tarafından sergilenecek ve dereceye girenlerin ödülleri de yine bu hafta kapsamında katılımcılara verilecek.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ