Reklam
Reklam

RESMİ BAYRAMLAŞMA BU YIL FARKLI KUTLANDI

RESMİ BAYRAMLAŞMA BU YIL FARKLI KUTLANDI
  • 07.06.2019
Reklam

Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Ramazan

Bayram resmi kutlama programı 4 Haziran 2019 Salı günü gerçekleştirildi.

Saat 10.00 sıralarında başlayan ve Köşk Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen bayramlaşma törenine; AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Keşan İlçe Kaymakamı Nuri Özder, Keşan 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Vekili Albay Mehmet Kocaoğlu, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, İl Genel Meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve oda ile dernek temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Eski bayramları yaşatmak adına kurabiye ve limonata ikramının yapıldığı törende

konuşmalar da yapıldı.

İlk olarak Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Veysel Kızanlıklı konuştu.

Dayanışmayı, kardeşliği pekiştiren Ramazan ayının ardından Ramazan Bayramı’na

ulaşmanın mutluluğu ve şükrünü yaşadıklarını bildiren Kızanlıklı, “Bizim kültürümüzde bayramların yeri ayrıdır. Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Bayramlarda esas olan toplumdaki bireylerin kaynaşması, dostluk ve akraba bağlarının kuvvetlenmesidir. Bayramlar birlik ve beraberliğin sağlanması açısından da önemlidir. Keşan’daki tüm öğrenciler adına herkesin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Programda daha sonra Keşan Engelliler Derneği üyesi Beyza Nur Tunca konuştu.

Ramazan Bayramı’ndan önce gerçekleştirilen Engelliler Haftası’nın bu yıl dolu dolu bir programla gerçekleştirildiğine işaret eden Tunca, “Bizim için güzel bir program hazırlayan büyüklerimize engelliler adına şükranlarımı sunuyorum. Herkesin Ramazan Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Programda daha sonra Keşan Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ferhat Dönmez bir konuşma yaptı.

Hep bir arada sağlıklı ve mutlu bayramlar geçirilmesini dileyen Dönmez, “Mübarek

Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm insanlara huzurlu, bereketli, sağlıklı ve mutlu bayramlar geçirmesini nasip etsin.” dedi.

Programda daha sonra Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik konuştu.

Tüm katılımcıları Keşan’ın muhtarları adına saygı ve sevgi ile selamlayan Kemik, herkesin şeker tadında bayramlar geçirmesini temenni etti ve iyi bayramlar diledi.

Program, esnaflar adına Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odası Yönetim Kurulu

Başkanı Hüseyin Çakmak’ın konuşması ile sürdü.

Çakmak, Keşan’daki 5 bin esnaf ve seçilmiş 7 oda başkanı adına herkesin bayramını

kutladı.

Hüseyin Çakmak’ın ardından sivil toplum kuruluşları ve oda borsalar adına Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz kürsüye geldi ve herkesin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Kaymaz’ın ardından İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe bir konuşma yaptı.

Sarıkeçe, “Ramazan Bayramı’ın tüm dünyaya barış getirmesini diliyorum. Ülkedeki

herkesin mübarek Ramazan Bayramını kutlar, selam ve saygılar sunuyorum.” dedi.

Programda daha sonra MHP Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül kürsüye geldi ve

şunları söyledi: “Herkesin Ramazan Bayramını canı gönülden kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız da törende şunları dile getirdi: “Öncelikle bizlere bu ülkede özgürlük içinde, kendi vatanında, kendi bayrağının gölgesinde bu bayramları kutlama imkanı veren başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanları rahmetle anıyorum. Bayramların ruhunda kavgalara son verilerek barışmak ve kucaklaşmak vardır. Birlik ve beraberliğimizin güçlendiği, adaletin, barışın, özgürlükler ve demokrasinin daim olduğu, kardeşlik, huzur ve sağlık, barış dolu bir dünya ümidiyle Ramazan Bayramınızı kutluyorum.”

Program, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’ın konuşmasıyla sürdü.

Kılınç konuşmasında şunları kaydetti: “Bayramlar birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç, neşe ve coşkunun buluştuğu, iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, dargınlıkların unutulduğu ve kardeşçe kucaklaşmaların yaşandığı çok özel günlerdir. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamını oluşturan bu bayramı en güzel şekilde değerlendirmeliyiz. Başta aziz milletimiz olmak üzere tüm İslam Aleminin bayramını en içten duygularla kutlarken, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi de rahmet ve şükranla anıyorum.”

Programda daha sonra CHP Edirne Milletvekili Okan Gayrancıoğlu kürsüye geldi.

Bayramların; birlik, beraberlik, kardeşlik ve barışın hakim olduğu günler olduğunu

vurgulayan Gaytancıoğlu, “Bu bayramları hep yaşayalım. Bu coğrafyada güçlü ve birlik ve beraberlik içinde olalım. Üretelim ve paylaşalım ve güçlü bir ülke olalım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı bu ülkeyi çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmak için herkes elinden geleni yapsın. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.” dedi.

Program, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın konuşmasıyla sürdü.

Başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan bir Ramazan’ın

daha sonuna gelindiğine işaret eden Aksal, “Rabbim nice Ramazanlara ermeyi nasip etsin. Bu bayram nedeniyle bir araya gelmemize vesile alan Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu özel günler gazilerimiz ve şehitlerimizin aileleri için daha bir anlamlı oluyor. Kore gazilerimiz bizimle birlikte. Hepsine hürmetlerimi sunuyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Pençe Operasyonu’ndayız. İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu bayram sabahında Mehmetçiklerimizle Kato Dağı’ndaydı.

Kendisi ile mesajlaştık ve Mehmetçiklerimizin morali çok iyi durumda. Bakanımız Keşan’a selamlarını iletti ve iyi bayramlar diledi. Ben de hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Rabbim nice bayramlara ermeyi nasip etsin.” şeklinde konuştu.

Programda daha sonra Keşan Kaymakamı Nuri Özder konuştu.

Özder, yardımlaşma, dayanışma, sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu Ramazan ayını

tamamlayıp Ramazan Bayramını kutladıklarını belirterek, “Ramazan Bayramının ülkemize, milletimize ve bizlere hayırlar getirmesini diliyorum. Bu bayram gününde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. Daha nice bayramlara birlik ve beraberlik, sağlık ve huzur içinde kavuşmak dileğiyle hepinizin Ramazan Bayramını kutluyorum.” dedi.

Programda daha sonra gazilere plaket töreni ile sürdü.

Bu tören için Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve protokol üyeleri sahneye geldi. Burada konuşan Helvacıoğlu, törene katılanların ve tüm İslam Aleminin mübarek Ramazan Bayramını kutladı.

Helvacıoğlu ve protokol üyeleri tarafından; Kore Gazisi Mehmet Engin, Rahim Dalgıç ve Kadim İşlek’e yaşam boyu onur ödülü verildi.

Buradaki törenin ardından protokol üyeleri; Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı’nda

askerlerle, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğünde de polislerle bayramlaştı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ