Reklam
Reklam

SANAYİ ÜYELERİ ZİYARET EDİLİP, PROJE HAKKINDA BİLGİLENDİRİLECEK…

SANAYİ ÜYELERİ ZİYARET EDİLİP, PROJE HAKKINDA BİLGİLENDİRİLECEK…
  • 29.06.2019
Reklam

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan “Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında belirlenen hedefler doğrultusunda Edirne KÜSİ Çalışma Grubu; Edirne Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut, Trakya Üniversitesi TEKNOPARK Müdürü Barış Kocabıyık, Edirne KÜSİ Temsilcisi Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, Trakya Kalkınma Ajansı Koordinatörü Bahar Manav, Keşan Ticaret ve Sanayi Odasını (TSO) ziyaret etti.

Ziyarette, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Genel Sekreter Erdem Başak ve Akreditasyon Sorumlusu Kadir Can Tunç yeni projeler hakkında bilgilendirildi.

Keşan TSO Yönetim Kurulu üyesi Sevtap Engin, “Edirne İli KÜSİ Tez Havuzu Projesi ile 2018 yılı en iyi uygulama örneği başlatan illerden biri olarak seçilmiştir.” diyerek, şunları kaydetti: “Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında üniversite veya öğretim üyesi ile iletişim eksikliği yaşayan sanayicilerimizin ihtiyaçlarının veya problemlerinin giderilmesini hedefleyen proje ile edirnesanayi.net adresinden işlemler yapılacak. Sanayiciler fikirlerini bu site üzerinden bildirebilecekler. Sanayicilerimizin proje yazma ve yürütmede nitelikli insan kaynağı eksiklikleri, proje yürütecek teknik alt yapının olmaması gibi durumlarda üniversite öğretim üyeleri ve öğrenciler bu fikirler üzerine işletme ile işbirliği yapacaklar. Site üzerinden yapılan öneriler sadece üniversite öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından görüntülenebilecek.”

Engin, KÜSİ Tez Havuzu projesi kapsamında yapılacak çalışmaların yeni ürün veya hizmetlerin geliştirilmesi sürecinde kamu desteklerinden de faydalanma imkanı tanıyacağına dikkat çekerek, “Öğretim üyelerimizin tez konusu belirleme sorunu çözülecek, öğrencilerimiz bölge sanayicilerimizin somut ihtiyaçlarına çözüm getirebilecek bilimsel ve beşeri araştırma çalışmaları yaparak tez hazırlayacaklar ve sanayicilerimizin akademisyen ve öğrenciler ile işbirliği yaparak problemlere bilimsel ve akademik bir yol ile çözüm geliştirme fırsatı ve yeni teknolojik ürünler veya hizmetler geliştirerek (KOSGEB, TÜBİTAK vb.) kamu kurumlarından geri ödemesiz hibe destek fırsatlarından yararlanabileceklerdir.” dedi.

Sevtap Engin, bu ziyaret sonrasında, Keşan KÜSİ ekibinin de belirlenerek, tüm sanayici üyelerin ziyaret edileceğini ve konu hakkında detaylı bilgilendirme ve bu portalı aktif olarak kullanmaları için gerekli planlamaların yapılacağını kaydetti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ