Reklam
Reklam

ŞAPÇI: “BÖLGEMİZDEKİ İHRACAT AĞIMIZI BÜYÜTECEĞİZ”

ŞAPÇI: “BÖLGEMİZDEKİ İHRACAT AĞIMIZI BÜYÜTECEĞİZ”
  • 07.03.2023
Reklam

Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi (DTİM) Koordinasyon Toplantısı, 3 Mart 2023 Cuma günü, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO) gerçekleştirildi.

Trakya Kalkınma Ajansı koordinatörlüğünde yürütülen ve Keşan TSO’nun ev sahipliğinde aylık olarak gerçekleştirilen toplantıya; Trakya Odalarındaki Dış Ticaret Uzmanları katılım sağladı.

Toplantı kapsamında Trakya DTİM ile ilgili yapılan ve yapılacak olan çalışmalar üzerine bilgilendirmelerde bulunarak, eğitim verildi.

ŞAPÇI: “BÖLGEMİZDEKİ İHRACAT AĞIMIZI BÜYÜTECEĞİZ”

Yapılan toplantı sonrasında düşüncelerini dile getiren Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı şunları söyledi: “Keşan TSO olarak bölgemizi geliştirmek ve büyütmek her zaman önceliğimizdir. Bu yüzden bölgemizdeki ihracat potansiyelini arttırmak ve ihracatçı firma sayısını yükseltmek amacıyla kurulan Trakya DTİM’e dahil olduk. Trakya bölgesindeki Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda; Trakya ABİGEM, Çorlu, Çerkezköy, Tekirdağ, Kırklareli ve

Edirne’de yer alan Ticaret ve Sanayi Odaları iş birliği ile hayata geçilen Trakya DTİM’e 2022 Aralık ayında temsilci olarak resmi şekilde dahil olduk.2023 yılı itibariyle de kayıt olduğumuz Trakya DTİM ile birlikte üyelerimize; dış ticaret danışmanlık hizmeti, ihracat koçluğu, hedef pazar danışmanlığı, hedef müşteri tedarik danışmanlığı, sürdürülebilir ihracat danışmanlığı, ihale sorgulama danışmanlığı, teknik istihbarat danışmanlığı, yurt dışı firma istihbarat hizmeti, yurtdışı sektör raporları hizmetleri ve dış ticaret destekleri hakkında bilgilendirme hizmetleri sunmaktayız. Keşan TSO Trakya DTİM ile birlikte Keşan, İpsala ve Enez bölgelerinde ihracat yapan, ihracat yapmak isteyen, yeni ürün satmak isteyen, ihracat oranını yükseltmek isteyen üyelerimizin pazar ağını genişletip kapasitelerini arttıracağız. Böylece üyelerimizin yurt dışında yeni pazarlara açılmalarına ve ihracatlarının artmalarına destek olacağız. Bölgemizin sınır kapısına yakınlığı itibariyle Keşan TSO Trakya DTİM ile Trakya’daki ihracat ağımız büyüyecek ve dış ticaretimiz çok daha hızlı hale gelecek. İhracat yapmak, yeni yurt dışı pazarlarına girmek ve işini dış ticaret ile büyütmek isteyen tüm üyelerimiz için Keşan TSO Trakya DTİM olarak hizmet vermekteyiz. ‘İhracat Yapmayan İşletme Kalmasın’ mottosuyla çıktığımız bu yolda herkesi Keşan TSO’ya bekliyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ