Reklam
Reklam

SARDOS BİSİKLETÇİLERİ 50 KM. PEDAL ÇEVİRDİ

SARDOS BİSİKLETÇİLERİ 50 KM. PEDAL ÇEVİRDİ
  • 30.07.2019
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneğinin (SARDOS) 10 kişilik bisiklet ekibi, geçtiğimiz hafta sonu 50 km. pedal çevirdi. Çok sıcak bir havada zorlu fakat bir o kadar da neşeli geçen tur sürprizlerle doluydu. Tura gençlerin ilgi göstermesi, düz yollara değil de zorlu arazi sürüşleri olmasına rağmen katılma istekleri dernek yetkililerini oldukça memnun etti.


SARDOS yetkilileri günü şöyle değerlendirdi: “Güne ilk adımı genç bisikletçi İldeniz Açıkgöz’ün vites arızası ile başladık ve akabinde yine gençlerden Çağdaş Ülüğlü’nü lastik patlağı derken artarak devam etti. Yolculuğumuzda İlk yerleşim yeri Mercan köyü oldu. Bu köy Korudağın eteğinde kurulu ormanın içinde saklı adeta mücevher gibi bir yer. Köyde iş göçünden dolayı genç nesil yok. Çoğunlukla kapalı olan Rafet ağabeyin kahvehanesi açıktı, hemen bize o güzel çayından demledi ve tavşan kanı çaylarımızı yudumladık. O arada biraz köy halkı ile sohbet ettik. Bir dokunduk bin ah işittik. Herkes şikayetçi. Neden mi? Domuzlardan! Çevrede öyle çok domuz var ki çiftçinin karpuzu, ayçiçeği, mısırı yani şu mevsimde ne varsa her şeye zarar veriyormuş ve çaresizler. Umarım bir çözüm bulunur buradan onların serzenişini de duyurmuş olalım.


Çaylarımızı içtikten sonra veda edip ayrılırken köy halkından  Esat Gençdoğan bizi yol üzerindeki tarlasına götürmek istediğini ve karpuz ikram edeceğini söyledi. Gönlü zengin ikram ettiği karpuz gibi şeker  bir insan olan Esat ağabey, ‘Yeter.’ dedikçe karpuz koparıyordu. Dört adet kopardığı karpuzu orada taze taze hemen yedik. Kendisine bu ikram ve misafirperverliği için yürekten teşekkür ederiz. Ormanın arasında inci gibi Mercan Göletinin yanından geçtikten sonra başladık yeni ve keyifli bir patikadan tırmanışa. Yine lastik patlakları havada uçuyordu. Sıcak ve zorlu çıkışı tamamladıktan sonra aldığımız telefonla ikinci bomba sürprizi duyduk. Aslen Pırnar köylü olan bazı Dernek üyelerimiz köyde babaannelerinin evinde bizi beklediklerini söyledi. Köye vardığımızda; pastalar, kurabiyeler, patates salataları, çaylar, soğuk içecekler hazırlanmış bizi bekliyorlar. Biz de hemen yanımızda getirdiğimiz yiyecekleri çıkardık, otantik köy evinin bahçesinde çok güzel bir sofra kurduk. Yemeğimizi yerken samimi ve içten sohbetlerle unutulmaz bir günü de hafızalarımıza kazıdık. Bu güzel sürpriz ve misafirperverlik için üyelerimize ve yakınlarına içten teşekkürlerimizi sunarız.


Bu tür etkinlikler katılan gençlerin tecrübelerinin artması yanında zorlu etkinliklerle azim ve mücadele yetenekleri de gelişmektedir. Faaliyetlerde farklı doğal yapıya ve bitki örtüsüne alışarak o tür yerlerde hareket etme yeteneğini  kazanıyorlar. Bu hafta da fiziki güç ve azim gerektiren bu parkuru  alnının akı ile tamamlayan SARDOS üyesi gençlerimiz Altuğ Aksu, Hulusi Parlak, Said Parlak, İldeniz Açıkgöz, Çağdaş Ülüğlü, Berkay Salman’ı yürekten kutluyoruz. Bisiklet faaliyetlerimiz hafta içi  Çarşamba günleri alıştırma sürüşü, hafta sonu da bölgemizde veya bölgemiz dışında, Derneğin tecrübeli ekibi ile planlanan turlarla devam etmekte olup, herkesin katılımına açıktır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ