Reklam
Reklam

SARDOS EKİBİ 3 İL SINIRINI AYNI GÜNDE YÜRÜDÜ

SARDOS EKİBİ 3 İL SINIRINI AYNI GÜNDE YÜRÜDÜ
  • 28.02.2022
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale il sınırların birleştiği özel bir bölgede ayak izlerini bıraktı.

Dernek üyeleri, sert poyrazın hakim olduğu sabahın erken saatlerinde araç ile Keşan’a bağlı Kadıköy’e gitti. Burada ön hazırlık yaptıktan sonra rotaya giren yürüyüş ekibi, zirve hattında petrol kuyusu olarak adlandırılan noktada öğle yemek molasını verdi. Burada kısa bir dinlenmeden sonra yürüyüşe devam eden doğa severler, zirvede üç ilin kesiştiği noktaya ulaştı. Kısa bir bilgilendirme ve yüksek noktadan bölgenin gözlemlenmesinden sonra yürüyüş ekibi, Gelibolu’ya bağlı Kalealtı köyünde faaliyeti bitirdi.

Etkinli ile ilgili SARDOS Dernek yetkilileri şu açıklamayı yaptı: “Yine çok keyifli bir doğa yürüyüş faaliyeti gerçekleştirdik. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bahar havası tabiatı canlandırmış. Dağlar çiğdem çiçekleri ile sararırken, badem ağaçları beyaz ve pembe renk cümbüşüyle cemreleri selamlıyordu. Umarız fena hava şartları ile don olayları yaşanmaz. Ormanlık alanlarda kesimlerin hız kesmeden devam etmesi, evsel atıklarla doğanın kirletilmesi bizi oldukça üzen görüntülerdi. Poyrazın en sert estiği zirvede Trakya’nın meşhur soğuğunu iliklerimize kadar hissettik. Her olumsuz koşul ve görüntülere rağmen doğanın o muhteşem güzelliği yine neşemize neşe kattı. Kaletaltı köyüne indiğimizde çiçek açmış badem ağaçlarının güzelliği ilkbahara olan özlemimizi gün yüzüne çıkardı. Kazasız sorunsuz biten bu güzel etkinlik sonunda köy halkı ile samimi sohbetle yudumlanan çaylarımızı da içtikten sonra yaşam alanımıza dönüş yaptık. Bu soğuk zorlu günde bizlerle 15 km. adımlayan çocuklar başta olmak üzere, yürüyüşe katılan, katılamasa da yüreği bizimle olan, tüm doğa severlerin ayağına, yüreğine sağlık.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ