Reklam
Reklam

SARDOS EKİBİ, -4 DERECEDE 75 KM. PEDAL ÇEVİRDİ

SARDOS EKİBİ, -4 DERECEDE 75 KM. PEDAL ÇEVİRDİ
  • 11.02.2020
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) bisikletçileri, geçtiğimiz hafta sonu -4 derece havada 75 km. pedal çevirdi.

Sabah erken saatlerde Keşan’dan başlayan bisiklet turu, Malkara, Deveci köyü, Yenidibek, Teteköy, Seydiköy, Şükrüköy, Bahçeköy üzerinden tekrar başladığı noktada son buldu.

Hissedilen sıcaklık -7 derece gibi son derece soğuk bir havada başlayan turun ilk durağı Malkara Alpet İstasyonu oldu. Burada istasyon sahiplerinin sıcak ikramları ile moral bulup ısınan bisikletçiler, bir süre dinlendikten sonra tekrar yola koyuldu. Deveci köyünde öğle yemeği molası veren ekip, köy kahvesinde sıcak çaylarını yudumlayıp yanlarında getirdikleri kumanyalarını yedi.  Yemek molasından sonra tekrar yola koyulan bisikletçiler, kazasız sorunsuz akşama doğru Keşan’a ulaştı.

SARDOS Başkanı Faruk Eker yaptığı açıklamada, duygularını şöyle ifade etti: “-7 derecelere varan bir havada 75 km. pedal çevirdik. Hakikaten zorlu bir turdu zaman zaman ayak ve el parmaklarımızı bile hissetmedik. Çekilen her cefa ‘27. Alaya Vefa ve Şehitlere Saygı Bisiklet Turu’na hazırlık için. 2020 Mart ayında bu anlamlı faaliyetimizin yedincisini  yapacağız. Bu soğuk ve zorlu tura 18 yaş altı beş genç üyemiz de katıldı. Bizler Çanakkale ruhunu yaşatmak ve gelecek kuşaklara bu duyguyu aşılamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Çünkü bunu bu topraklar üzerinde ve bu bayrak altında yaşayan herkesin asli görevi olarak görüyoruz. Soğuk havaya rağmen üstün gayret göstererek muhteşem bir uyum ve ekip ruhu ile  turu sonlandıran tüm Sardoscanların ayağına, yüreğine sağlık.” 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ