Reklam
Reklam

SARDOS EKİBİ, MAHYA DAĞINDAN DUPNİSAYA YÜRÜDÜ

SARDOS EKİBİ, MAHYA DAĞINDAN DUPNİSAYA YÜRÜDÜ
  • 03.03.2020
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) üyeleri, geçtiğimiz hafta sonu  Kırklareli Istranca bölgesinde bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Sabah erken saatlerde yola çıkan yürüyüşçüler, Pınarhisar’da kısa bir mola verdikten sonra 1031 rakımlı Trakya’nın en yüksek tepesi olan Mahya tepeye çıktı. 1 gün önce yağan kar dolayısı ile muhteşem bir sürprizle karşılaşan SARDOS yürüyüş ekibi, bu sezonda ilk defa karlı bir parkurda yürümenin özlemini de gidermiş oldu. Mahya tepeden rotaya giren ekip, çeşitli hikayelerle anılan Fatmakayada mola verdi. Bölgeye hakim muhteşem manzarası olan Fatmakayada asılı olan Türk bayrağımızın yırtılmış ve yıpranmış olduğunu gören dernek üyeleri, yanlarında getirdikleri bayrağı tüm şehitlere şükran ve minnet duygularıyla eskisi ile değiştirerek göndere çekti. Buradan yürüyüşe devam eden ekip, öğleden sonra 4000 yıldan buyana oluşum ve gelişimini devam ettiren, büyük yer altı sistemi  Dupnisa mağarası bölgesinde yürüyüşü tamamladı. Burada uzun bir mola ve mağara gezisinden sonra tekrar dönüşe geçen SARDOS yürüyüş ekibi, aynı günün akşamı Keşan’a ulaştı.


SARDOS Dernek yetkilileri yaptığı açıklamada, haftayı şöyle değerlendirdi: “Faaliyetlerimiz hafta boyunca devam ediyor. Her Çarşamba günü bisiklet alıştırma sürüşlerinden sonra, Perşembe günü voleybol etkinliklerimizle çocuk ve gençlerle voleybol oynuyoruz. Pazar günleri de bir hafta bisiklet, bir hafta doğa yürüyüşü olmak üzere dönüşümlü olarak hafta sonu etkinliklerimiz devam ediyor.

Bunların yanında çocuk ve gençlerle zihinsel ve bedensel yeteneklerini geliştirmek için hafta içi farklı günlerde taş boyama magnet ve kitap ayracı yapıyoruz.
Bu hafta sonu geleneksel kuruluş yıldönümü eğlencemizi yapacaktık. Fakat son günlerde ülkemizde yaşanan acı olaylar dolayısı ile  kuruluş yıldönümü yemeğimizi ileri bir tarihte yapmak üzere organizasyonumuzu iptal ettik. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz. Ruhları şad olsun.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ