Reklam
Reklam

SARDOS FAALİYETLERİNE İKİ KOLDAN DEVAM EDİYOR

SARDOS FAALİYETLERİNE İKİ KOLDAN DEVAM EDİYOR
  • 06.10.2020
Reklam

SARDOS (Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği) üyesi sporcular, faaliyetlerine iki koldan devam ediyor.

Hafta başından itibaren Truva antik kentinden faaliyetlerine başlayan SARDOS üyesi yürüyüşçüler Samet Karaca ve Murat Sezen, 120 km sonunda rotayı Assos Behramkale’de sonlandıracaklar.

Selda Daloğlu Altındiş ve Ayhan Altındiş’ten oluşan SARDOS üyesi diğer bir ekip de İzmir merkezden başladıkları bisiklet turunda Urla, Balıklıova, Mordoğan, Karaburun, Alaçatı, Çeşme, Seferihisar, Selçuk rotasından devam ederek Kuşadası’nda faaliyetlerini sonlandıracak.

Keşan SARDOS yetkilileri yaptığı açıklamada faaliyetleri şöyle değerlendirdi: “Salgınla ilgili Bakanlık kararnamesinden öncesinde ve sonrasında toplu faaliyetler konusunda oldukça dikkatli davranıyoruz. Çünkü toplumun ve üyelerimizin sağlığını önemsiyoruz. Bu sebeple bireysel ve çok küçük gruplar halinde faaliyet alanlarımızdaki etkinliklerimize devam ediyoruz. Yakın bölgemizde oluşturulan Troya Kültür Rotasını daha önce bisikletlerimizle tur yapmıştık. Bu defada iki üyemiz parkuru yürüyerek geçiyor.
Troya Kültür Rotası, arkeolojik kazıların M.Ö. 7000’li yıllardan itibaren Anadolu halklarının Avrupa’ya yönelen göçleri sırasında kullandıkları rota üzerinde yer alıyor. Troas antik bölgesi tarih boyunca her zaman kilit bir bölge olmuş. Gelecek turizmde programı kapsamında desteklenen Troya Kültür Rotası 120 kilometre bisiklet ve yürüyüş rotasından oluşuyor. Troya antik kentinden başlayıp, Assos Antik Limanında son buluyor. Bisiklet veya yürüyüş ile tahmini 3 ila 7 gün süren parkurda tarihe tanıklık edip muhteşem görsellerle keyifli anlar geçirebilirsiniz.
Faaliyetlerini icra eden üyelerimize neşe içinde kazasız sorunsuz bir şekilde sonuca ulaşmalarını, halkımıza da sağlıklı günler dileriz. Umarız en kısa zamanda bu salgın tehdidinden kurtulur yine diz dize, omuz omuza toplu faaliyetlerimize devam ederiz. Kendinizin ve toplumun sağlığı için maske kullanmayı ihmal etmeyiniz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ