Reklam
Reklam

SARDOS, ULU ÖNDER ANISINA PEDAL ÇEVİRDİ

SARDOS, ULU ÖNDER ANISINA PEDAL ÇEVİRDİ
  • 12.11.2019
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) üyeleri, 10 Kasım 2019 Pazar günü, ‘Ata’ya Saygı Bisiklet Turu’ adlı bir etkinlik gerçekleştirdi.

Pazar sabahı, 7’den 70’e kalabalık bir grupla Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan dernek üyeleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün ebediyete intikalinin 81. yılı anma törenine katıldı.

“Hedef kitlemiz çocuk ve gençler” diye mesajlar veren SARDOS üyelerinin, çoğunluğunun çocuk ve gençlerden oluşması dikkati çeken noktalardan birisiydi. Tören sonrasında kalabalık bir grupla günün anlamına uygun olarak planlanan Ata’ya saygı turu için pedallar Kadıköy Göleti’ne doğru çevrildi. Gölet bölgesinde katılımcılar birlikte kahvaltı yaptıktan sonra, Keşan’a dönüş yaptı. Hafta içi Çarşamba alıştırma turlarına katılan çocuk ve genç bisikletçiler, bu faaliyetle birlikte ilk uzun tur deneyimini de gerçekleştirmiş oldu.


SARDOS sorumluları yaptığı açıklamada şu değerlendirmeyi yaptı: “Anlamlı bir günde, anlamlı bir faaliyet gerçekleştirdik. Ülkemiz açısından önemli dönüm noktası olan bu günlerde dernek olarak hep içinde olduk. Özellikle de çocuk ve gençlerimizi bu etkinliklerin içinde olması için çaba harcadık. Amacımız; gelecek kuşakların bu ülkenin nerelerden geldiğini görmesini sağlayarak, tarihi ve milli değerlerimize sıkı sıkıya sahip çıkmaları gereğinin mesajını vermektir. Çünkü tarihini bilmeyen ve öz değerlerine sahip çıkamayan kuşaklar geleceği doğru şekillendiremez. Bu sebeple SARDOS olarak genç nesli her zaman hedef kitle olarak gördük ve önemsedik.
Bize bu günlerimizi armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bu ülkede özgürce yaşamamız için canını veren, kanını döken tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Her zaman onun ışığında yürüyeceğimize and içeriz.” 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ